Augu aizsardzības diena Latvijas Universitātes Botāniskajā dārzā

Augu aizsardzības diena Latvijas Universitātes Botāniskajā dārzā
21.05.2014.
 
Latvijas Universitātes Botāniskais dārzs 23. maijā Augu aizsardzības dienai veltītā pasākumā no plkst. 9.00 līdz 16.00 gaidīs visus zinātkāros, lai kopā iepazītu augus: būs iespēja darboties pašiem, ielūkoties augu iekšienē, uzzināt cik tie ir dažādi, kādēļ tie ir jāsaudzē, cik tie ir noderīgi un daudz ko citu. Īpaši aicināti visu vecumu skolēni un skolotāji.

 Augu aizsardzības diena pasaulē veltīta tam, lai cilvēki vairāk uzzinātu par augiem un to nozīmi gan mūsu dzīvē, gan dabas procesos. Latvijas Universitātes Botāniskajā dārzā 23. maijā varēs iepazīt augus un darboties improvizētās laboratorijās, piedalīties izzinošās spēlēs, apskatīt dārzu un doties izziņas takās. Laboratorijās pētīs un iepazīs augu šūnas un anatomiju, vērtīgās vielas augos, augsni, kukaiņus, dzīvību ūdenī, kā arī daudz ko citu. Ieskatoties augu vairošanās un pavairošanas noslēpumos, varēs iemēģināt roku un iejusties dārznieka lomā. Izmantojot dārza karti, būs iespēja pašiem iepazīt ārstniecības augus un pavērot matemātikas likumsakarības dabā. Skolotājiem no plkst. 14.00 līdz 16.00 metodiskās nodarbības par to kā mācīt dabā fiziku un matemātiku, par augu ķīmiju un produktiem, kas iegūti no augiem. Ielūkoties dabas noslēpumos palīdzēs mācībspēki, studenti un darbinieki no Latvijas Universitātes: Botāniskā dārza, Bioloģijas fakultātes, Ģeogrāfijas un Zemes zinātņu fakultātes, Ķīmijas fakultātes, Medicīnas fakultātes, Dabaszinātņu un matemātikas izglītības centra.

 Latvijas Universitātes Botāniskais dārzs atrodas Rīgā, Pārdaugavā, Kandavas ielā 2. No aprīļa līdz septembrim apmeklētājiem atvērts no plkst. 9.00 līdz 19.00. Ieejas maksa: skolēniem 1,00 EUR, pensionāriem un studentiem – 2,00 EUR, pieaugušajiem – Ls 3,00 EUR. Ieeja bez maksas: diviem klasi pavadošajam skolotājiem. Par Tropu tauriņu mājas apmeklējumu papildus ieejas biļetei dārzā jāmaksā – 4 līdz 18 gadus veciem bērniem 3,00 EUR, pieaugušajiem, studentiem - 4,50 EUR, ģimenēm (2 pieaugušie + 2 bērni) - 14,00 EUR, pensionāriem, personām ar īpašām vajadzībām – 3,00 EUR. Ieeja Tropu tauriņu mājā bez maksas: diviem klasi pavadošajam skolotājiem. Plašāka informācija: http://www.botanika.lu.lv/.