Skolēnu konkursa „Saules kauss 2014” finālsacensības jau 17.maijā

12.05.2014.

2014.gada 17.maijā Latvijas Universitātes Cietvielu fizikas institūtā (LU CFI) (Rīgā, Ķengaraga ielā 8) notiks energoefektīvu risinājumu izstrādes konkursa „Saules kauss 2014” noslēguma pasākums. Tā ietvaros skolēni sacentīsies ātruma, spēka un ūdens disciplīnās, lai noskaidrotu, kuru skolēnu komandu izgatavotie ar saules enerģiju darbināmie transporta līdzekļu modelīši ir labākie.

Reģistrācija konkursa „Saules kauss 2014”sacensībām 17.maijā no plkst. 9.00 līdz 9.30, bet sacensību svinīgā atklāšana - plkst. 10.00.

Sacensību programma publicēta LU CFI mājas lapā www.cfi.lu.lv.

Konkursu „Saules kauss” jau septīto gadu organizē LU Cietvielu fizikas institūts - šogad sadarbībā ar Latvijas Vides aizsardzības fondu.

Sacensībām šogad pieteikušās 60 komandas no visu Latvijas reģionu skolām, tehnikumiem un jaunrades pulciņiem. Konkursa noslēguma pasākumā jauniešu komandas demonstrēs savus ar saules enerģiju darbināmos transportlīdzekļu modelīšus, kuriem detaļas jau iepriekš nodrošināja „Latvijas Vides aizsardzības fonds”. Modelīši darbībā tiks pārbaudīti ātruma, spēka un ūdens disciplīnās atkarībā no to uzbūves, kā arī tiks vērtēta radīto risinājumu oriģinalitāte un aktualitāte. Kā parasti paredzētas saules mašīnu kuģu disciplīnas, bet pieteiktas arī 3 saules lidmašīnas. Papildu skolēnu zināšanas energoefektīvu risinājumu pielietošanā tiks pārbaudītas erudīcijas disciplīnā.

Turklāt automātisko starta – finiša iekārtu, krekliņus dalībniekiem, pusdienas, balvas uzvarētājiem un speciālbalvas konkursa dalībniekiem sarūpējuši arī „Saules kausa” atbalstītāji – Latvijas Vides aizsardzības fonds, „Latvenergo”, Rīgas Enerģētikas aģentūra, SIA „L'Oreal Baltic”, žurnāls „Ilustrētā Zinātne”, izdevniecība „Lielvārds”, Cleantech Latvia un LU Cietvielu fizikas institūts.

Turpinot iniciatīvu sieviešu atbalstam dažādās zinātnes disciplīnās, SIA „L'Oreal Baltic” pasniegs īpašas simpātiju balvas komandu daiļā dzimuma pārstāvēm.

Informatīvais atbalsts no Terra 2.0, VARAM, LU Preses centrs

Plašāka informācija par konkursa norisi atrodama LU Cietvielu fizikas institūta mājaslapā http://www.cfi.lu.lv