Augu aizsardzības diena LU Botāniskajā dārzā

16.05.2016.

Latvijas Universitātes (LU) Dabaszinātņu un matemātikas izglītības centra (DZM IC) komanda 18. maijā LU Botāniskajā dārzā plkst. 9.00-16.00 piedalīsies Augu aizsardzības dienai veltītā pasākumā. Šo dienu atzīmē visā pasaulē, un tās mērķis ir likt aizdomāties par dabas līdzsvaru, bioloģisko daudzveidību un tās nozīmi cilvēku eksistencē. Interesentiem būs iespēja apmeklēt zinātnieku un studentu vadītas tematiskās „laboratorijas”, iet pa dažādām tematiskajām izziņas takām un, protams, apskatīt Botānisko dārzu.

Pasākuma dalībnieki būs izveidojuši 16 tematiskās „laboratorijas”, kurās būs iespēja darboties pašiem, uzzināt par augu pielāgojumiem, vairošanos, anatomiju, audzēšanu, izmantošanu, putnu dziesmām, pļavu un mežu iemītniekiem un daudz ko citu.

LU Dabaszinātņu un matemātikas centra komanda vadīs darbnīcu par augu modeļu veidošanu. Veidojot modeļus, apmeklētāji mācīsies par augu uzbūvi un pielāgojumu videi, dosies salīdzināt izveidoto modeli ar īsto augu.

Pasākumā piedalīsies pārstāvji ne tikai no LU DZM IC, bet arī no LU Botāniskā dārza, LU Bioloģijas fakultātes, LU Ķīmijas fakultātes, LU Ģeogrāfijas un Zemes zinātņu fakultātes, Latvijas Botāniķu biedrības, Latvijas Ornitoloģijas biedrības un Dabas aizsardzības pārvaldes.

Ieejas maksa: skolēniem – 1 EUR, diviem skolotājiem, kuri pavada klasi, pirmsskolas vecuma bērniem, bērniem ar īpašām vajadzībām, bāreņiem – bez maksas. Plašāka informācija par biļešu cenām šeit.

Plašāka informācija par pasākumu LU Botāniskā dārza interneta vietnē.