VISC aicina pieteikties tālākizglītotāju un mācīšanās konsultantu kursiem

25.05.2017.

Uzsākot pakāpenisku pāreju uz pilnveidotu mācību saturu un tam atbilstošu mācīšanas pieeju, lai skolēni attīstītu dzīvei 21. gadsimtā svarīgas zināšanas, prasmes un uztveri, Valsts izglītības satura centrs (VISC) veido atbalsta mehānismus skolām, pedagogiem un pašvaldībām. VISC aicina pieteikties kursiem pedagogus, kuri vēlas atbalstīt kolēģu profesionālo attīstību, vadot mācības vai strādājot kā mācīšanās konsultantiem pedagogu individuālam atbalstam reģionos.

Kursu “Profesionālās pilnveides ekspertu sagatavošana kompetenču pieejas ieviešanai skolā” mērķis ir attīstīt tālākizglītotāju prasmes vadīt mācības pedagogiem par mācīšanas pieeju skolēnu kompetenču attīstīšanai. Īpaši aicinām pieteikties pedagogus, kuriem ir vēlme vadīt mācības izglītības iestāžu vadības komandām un pirmsskolu skolotājiem.

Kursu “Mācīšanās konsultantu sagatavošana reģiona vajadzībām” mērķis ir sagatavot dalībniekus mācīšanās konsultantu darbam skolās pašvaldības ietvaros, lai atbalstītu individuālu pedagogu profesionālo izaugsmi mācību darba kvalitātes uzlabošanai.

Kursus īsteno Latvijas Universitātes (LU) Starpnozaru izglītības inovāciju centrs (SIIC) pēc VISC apstiprinātas programmas. Kursu apjoms: 72 stundas. Pēc sekmīgas kursu beigšanas dalībnieki saņems VISC apliecību, rekomendāciju pašvaldībai un var tikt uzaicināti iesaistīties VISC un LU SIIC pedagogu profesionālās pilnveides aktivitātēs skolās.

Kursu ietvaros notiks klātienes mācības ar praktisku darbošanos, modelēšanu, savas pieredzes un darbības izvērtēšanu, kā arī būs patstāvīgie darbi.

Komplektējot dalībnieku grupas, tiks ņemta vērā dalībnieku motivācija, pieredze darbā ar pieaugušajiem, gatavība mācīties, sadarboties un atbalstīt citu pedagogu izaugsmi.

•    Informācija par kursiem “Profesionālās pilnveides ekspertu sagatavošana kompetenču pieejas ieviešanai skolā”:
klātienē dalībnieki tiksies divos trīs dienu semināros ārpus Rīgas ar nakšņošanu šī gada 19. - 21.06. un 28. - 30.07., dalībniekiem nepieciešams segt savas uzturēšanās izmaksas 80 eiro apmērā.

•    Informācija par kursiem “Mācīšanās konsultantu sagatavošana reģiona vajadzībām”:
klātienē dalībnieki tiksies divos divu dienu semināros Rīgā (laika intervālā 13. - 16., 28. - 29.06. un 8. - 11., 16. - 17.08.) un četros vienas dienas semināros skolās reģionos laikā līdz 30.11.2017.

Pieteikšanās līdz šī gada 31.maijam, aizpildot elektronisko pieteikumu šeit. Apstiprinājumu par dalību saņemsiet līdz 9.jūnijam.

Informācijai:
LU SIIC, Ineta Zēna, e-pasts: ineta.zena@lu.lv, tālrunis: 67033740