Gatavojamies dabaszinātņu un matemātikas skolotāju konferencei

Šī gada 29.augustā notiks metodiski praktiskā dabaszinātņu un matemātikas skolotāju konference „DABASZINĀTNES UN MATEMĀTIKA SKOLĀ – EFEKTĪVI UN RADOŠI”. Konferenci organizē LU Dabaszinātņu un matemātikas izglītības centrs sadarbībā ar Bioloģijas skolotāju asociāciju, Fizikas skolotāju asociāciju, Matemātikas skolotāju apvienību. Lai dalītos pieredzē ar savas prakses labajiem piemēriem, kā saistoši un ar labiem rezultātiem mācīt skolēniem dabaszinātnes un matemātiku, dalībai konferencē pieteikušies vairāk nekā 50 eksakto mācību priekšmetu skolotāji. Konference notiks Latvijas Universitātē, Rīgā, Raiņa bulvārī 19.

Dabaszinātņu un matemātikas skolotāju seminārs DZM IC

Šī gada 19.jūnijā DZM IC projekta PROFILES ietvaros organizēja dabaszinātņu un matemātikas skolotāju semināru. Tajā pulcējās skolotāji, kuri ir ieinteresēti skolēnu pētnieciskās darbības prasmju pilnveidošanā, paši veido un aprobē mācību un metodiskos materiālus. Seminārs notika LU Fizikas un matemātikas fakultātes telpās, Zeļļu ielā 8, Rīgā.

Lasīt vairāk >

Junioru universitāte: bērni uz eksakto zinātņu nodarbībām nāk ar prieku

Noslēdzies pirmais darba cēliens Junioru universitātei, kas darbojas Zemgales reģiona Kompetenču attīstības centrā (ZRKAC). Universitātē divas sestdienas mēnesī tikās ap 60 pilsētas 5. un 8. klašu skolēnu, kuriem ir augsti rezultāti eksaktajos priekšmetos. Viņiem universitātē dota iespēja saistošā veidā padziļināt savas zināšanas matemātikā, fizikā, bioloģijā un ķīmijā, gūt jaunas zināšanas, strādājot kopā ar Latvijas Universitātes mācībspēkiem, lai sasniegtu vēl labākus rezultātus.

Lasīt vairāk >

Vecumnieku vidusskolā vasarā apgūst dabaszinātnes

Laikā no 12. līdz 14. jūnijam Vecumnieku vidusskolā projekta „Inovatīvās pieredzes skola” ietvaros tika rīkotas vasaras mācības "Profesora Fibiķīma skola". Vasaras skolā piedalījās septīto un astoto klašu audzēkņi no Vecumnieku un Mārupes novada skolām. Dalībnieki radošās un interaktīvās nodarbībās pārbaudīja, kā dažādi dabaszinātņu likumi darbojas un ir pielietojami dzīvē.