Izdots PROFILES trešais informatīvais izdevums

Latvijas Universitāte jau kopš 2010. gada decembra kopā ar 19 valstu 21 partneriestādi īsteno Eiropas Savienības 7. ietvarprogrammas Zinātne sabiedrībā (Science in Society, SiS) finansētu projektu PROFILES. Tā mērķis ir uzlabot dabaszinātņu izglītību skolās Eiropā. Piedāvājam Jums iepazīties plašāk ar PROFILES aktivitātēm jaunajā projekta informatīvajā izdevumā!

Lasīt vairāk >

Gatavojamies ikgadējai dabaszinātņu un matemātikas skolotāju konferencei

Dabaszinātņu un matemātikas izglītības centra komanda ar prieku vēsta, ka tāpat kā citus gadus arī šogad augusta beigās noritēs metodiski praktiskā dabaszinātņu un matemātikas skolotāju konference „DABASZINĀTNES UN MATEMĀTIKA SKOLĀ – EFEKTĪVI UN RADOŠI”! Pasākumu organizē LU Dabaszinātņu un matemātikas izglītības centrs sadarbībā ar Latvijas Universitātes fakultātēm un Latvijas Bioloģijas skolotāju asociāciju, Fizikas skolotāju asociāciju, Matemātikas skolotāju apvienību, Ķīmijas skolotāju asociāciju. Konference notiks šī gada 28. augustā Latvijas Universitātē, Rīgā, Raiņa bulvārī 19.

Trīs dienas Latvijas Universitātē rosās skolēni

Laikā no 17. – 19.jūnijam Latvijas Universitātes (LU) Dabaszinātņu un matemātikas izglītības centrs (DZM IC) pirmo reizi organizēja radoši eksaktu trīs dienu pasākumu skolēniem, kura laikā 5. – 9.klases skolēni pētīja, eksperimentēja, sadarbojās, risināja netradicionālus uzdevumus dabaszinātnēs un matemātikā, lai papildinātu zināšanas eksaktajos mācību priekšmetos un gūtu papildus motivāciju un interesi mācībās.

Lasīt vairāk >

Iznācis ceturtais starptautiskā izglītības projekta PROFILES izdevums

Jau iepriekš esam ziņojuši, ka Latvijas Universitātes Dabaszinātņu un matemātikas izglītības centra un Ķīmijas fakultātes komandas iesaistījušās vērienīgā Eiropas Komisijas atbalstīta projekta PROFILES „Profesionāls, reflektīvs skatījums uz pētniecībā balstītu mācīšanos dabaszinātņu izglītībā” īstenošanā. Tikko iznācis projekta ceturtais informatīvais izdevums, kurš veltīts skolotāju profesionālās pilnveides tēmai. Dace Namsone, Dabaszinātņu un matemātikas izglītības centra vadītāja, izdevumā izklāstījusi Latvijas pieredzi attiecībā uz savas darbības izpētes pētījumu kā vienu no skolotāju profesionālās pilnveides formām. Aicinām iepazīties ar izdevumu un informējam, ka pavisam drīz Jūsu rīcībā nodosim PROFILES izdevumu latviešu valodā.