Trīs dienas Latvijas Universitātē rosās skolēni

Papildināts 26.06.2013.

Laikā no 17. – 19.jūnijam Latvijas Universitātes (LU) Dabaszinātņu un matemātikas izglītības centrs (DZM IC) pirmo reizi organizēja radoši eksaktu trīs dienu pasākumu skolēniem, kura laikā 5. – 9.klases skolēni pētīja, eksperimentēja, sadarbojās, risināja netradicionālus uzdevumus dabaszinātnēs un matemātikā, lai papildinātu zināšanas eksaktajos mācību priekšmetos un gūtu papildus motivāciju un interesi mācībās.

LU Fizikas un matemātikas fakultātes telpās un tuvējā apkārtnē uz pasākumu pulcējās 41 jaunietis. Divdesmit četri 7. – 9. klases jaunieši dalību pasākumā bija izcīnījuši kā balvu, visu 2012./2013.mācību gadu piedaloties DZM IC organizētajā virtuālajā konkursā par dabaszinātnēm un matemātiku. Savukārt septiņpadsmit 5. - 6. klases skolēni uz pasākumu bija ieradušies ar Dobeles pašvaldības gādību.

Trīs dienu garumā dalībnieki fiziku,bioloģiju, ķīmiju un matemātiku atklāja no netradicionālāka skatpunkta, nekā tas ir, sēžot skolas solā. Fizikā, piemēram, dalībnieki pētīja skaņu un tās frekvences, izmantojot flautu, ģitāru, klavieres, kā arī veidoja paši savu mūzikas instrumentu. LU Lāzercentrā jauniešiem bija iespēja iepazīties ar centra pasaules mēroga atklājumiem fizikā. Bioloģiju skolēni izzināja, dodoties ekspedīcijā gar upi, pētot dzīvību ūdenī, nosakot straumes ātrumu un ūdens kvalitāti. Matemātikā tika pētīti Arhimeda ķermeņi un veidotas matemātisko spēļu stratēģijas. Savukārt ķīmijā skolēni izspēlēja reālā laikā notiekošu ražošanas – zinātnes – biznesa simulācijas spēli "Fabrikants", kurā iejūtās ražotāju lomās. Paši vārīja ziepes un gatavoja reģipsi.

Pasākumu atbalstīja nodibinājums „Fonds Asni”, Latvijas Universitātes Fonds, AS „Latvijas valsts meži”, izdevniecība „Lielvārds”, SIA „Hansatrade” un zobu tehniskā laboratorija "Mady Dental Lab".