Publicēts projekta PROFILES 5. izdevums

Publicēts projekta PROFILES 5. izdevums
Latvijas Universitāte kopā ar 19 valstu 21 partneriestādi īsteno Eiropas Savienības 7. ietvarprogrammas Zinātne sabiedrībā finansētu projektu PROFILES, kura mērķis ir uzlabot dabaszinātņu izglītību skolās Eiropā. Lai skolotājus un citus interesentus informētu par projektā notiekošo, PROFILES komanda Latvijā ir sagatavojusi nu jau piekto informatīvo izdevumu. Tajā lasītājiem piedāvājam iepazīties ar Avi Hofšteina (Veicmana Zinātnes institūts Izraēlā) rakstu par vienu no projekta PROFILES galvenajiem mērķiem – skolotāju personīgās līdzatbildības veicināšanu, profesionāli pilnveidojoties saskaņā ar PROFILES piedāvātajām idejām. Tāpat izdevumā turpinām publicēt PROFILES pētniecisko projektu piemērus. Šoreiz skolotājus aicinām savās fizikas stundās izmēģināt projektu „Kurš uzbūvēs visātrāko laivu“, kā arī bioloģijas vai ķīmijas stundā projektu – „Diagnostika medicīnā“.

Lasīt vairāk >

Aizritējis seminārs par pētniecības prasmēm

Aizritējis seminārs par pētniecības prasmēm
Nepilns simts dabaszinātņu un matemātikas skolotāju, kuri iesaistījušies Inovatīvās pieredzes skolu tīklā, 17. un 18. jūnijā tikās mācību seminārā Latvijas Universitātes atpūtas un konferenču kompleksā "Ratnieki". Divas dienas skolotāji LU Dabaszinātņu un matemātikas izglītības centra ekspertu vadībā pilnveidoja prasmes, kā mācīt skolēnam domāt, novērot, secināt un pētīt. Seminārs notika Eiropas Savienības 7. ietvarprogrammas „Zinātne sabiedrībā” projektu „PROFILES” un „Scientix” ietvaros.

Lasīt vairāk >

Konkurss „Domā! Zini! Mācies!” ieinteresējis skolēnus par dabaszinātnēm

Konkurss „Domā! Zini! Mācies!” ieinteresējis skolēnus par dabaszinātnēm
Trešdien, 11.jūnijā, Rīgas zooloģiskajā dārzā virtuālā konkursa „Domā! Zini! Mācies!” fināla pasākumā tikās 26 erudīti 7. – 9. klašu skolēni. Dalību pasākumā viņi bija izcīnījuši kā balvu, pusgada garumā regulāri risinot uzdevumus Latvijas Universitātes (LU) Dabaszinātņu un matemātikas izglītības centra interneta vietnē www.dzm.lu.lv un sacenšoties ar vairāk nekā 500 vienaudžiem no visas Latvijas.

Lasīt vairāk >

Erudītākie Latvijas skolēni tiekas Rīgas zooloģiskajā dārzā

Erudītākie Latvijas skolēni tiekas Rīgas zooloģiskajā dārzā
Trešdien, 11.jūnijā, Rīgas zooloģiskajā dārzā virtuālā konkursa „Domā! Zini! Mācies!” fināla pasākumā tiksies 33 erudītākie 7. – 9. klašu skolēni, lai dienu aizvadītu radoši eksaktās darbnīcās, mācītos brīvā dabā un tuvāk iepazītos ar zooloģiskā dārza iemītniekiem. Skolēni dalību pasākumā izcīnījuši kā balvu, pus gada garumā regulāri risinot uzdevumus Latvijas Universitātes (LU) Dabaszinātņu un matemātikas izglītības centra interneta vietnē www.dzm.lu.lv un pierādot sevi kā zinošākos konkursantus.

Lasīt vairāk >