Erudītākie Latvijas skolēni tiekas Rīgas zooloģiskajā dārzā

05.06.2014.

Trešdien, 11.jūnijā, Rīgas zooloģiskajā dārzā virtuālā konkursa „Domā! Zini! Mācies!” fināla pasākumā tiksies 33 erudītākie 7. – 9. klašu skolēni, lai dienu aizvadītu radoši eksaktās darbnīcās, mācītos brīvā dabā un tuvāk iepazītos ar zooloģiskā dārza iemītniekiem. Skolēni dalību pasākumā izcīnījuši kā balvu, pus gada garumā regulāri risinot uzdevumus Latvijas Universitātes (LU) Dabaszinātņu un matemātikas izglītības centra interneta vietnē www.dzm.lu.lv un pierādot sevi kā zinošākos konkursantus.

Rīgas zooloģiskajā dārzā jaunieši piedalīsies  bioloģijas, matemātikas, ģeogrāfijas un vēstures darbnīcās. Dienas gaitā viņi iepazīs čūsku barības piramīdu, izvēlēsies tām atbilstošu barību, apzinās vēsturiskās vietas zooloģiskajā dārzā, orientēsies ar kompasu, zīmēs topogrāfisko plānu, gatavos maltīti dārza iemītniekiem un iesaistīsies citās aizraujošās un reizē izglītojošās aktivitātēs.

Virtuālais konkurss šogad norit jau piekto reizi. Tas ir ikvienam 7. – 9. klases skolēnam atvērts dabaszinātņu maratons, kas sniedz iespēju gūt jaunas zināšanas, trenēt prātu un sacensties erudīcijā ar vienaudžiem no visas Latvijas. Reizē konkurss ir arī viens no rīkiem, ar kura palīdzību tiek veicināta jauniešu interese par eksaktajām nozarēm. Katru gadu tajā iesaistās vairāk nekā 500 skolēnu.

Pasākumu organizē LU Dabaszinātņu un matemātikas izglītības centrs sadarbībā ar Rīgas Nacionālo zooloģisko dārzu. Konkursu atbalsta izglītības uzņēmums „Lielvārds”, zobu tehniskā laboratorija „Mady Dental Lab” un Latvenergo „Enerģētikas muzejs”.

Plašsaziņas līdzekļu pārstāvji aicināti apmeklēt pasākumu.

Dienas kārtībā:
10.00 – 10.15    Atklāšana