Skolēni devušies „Ekspedīcijā zinātņu pasaulē”

19.06.2015.
Papildināts 29.06.2015.

Laikā no 18. – 20. jūnijam Latvijas Universitātes (LU) Fizikas un matemātikas fakultātes telpās aktīvi darbojas 7. – 9. klases skolēni, kuri piedalās radoši eksaktā pasākumā  „Ekspedīcija zinātņu pasaulē”. Skolēni dalību pasākumā izcīnījuši kā balvu, piecu mēnešu garumā piedaloties LU Dabaszinātņu un matemātikas izglītības centra organizētajā virtuālajā konkursā „Domā! Zini! Mācies!”.

Trīs dienas skolēni piedalās netradicionālās eksaktās nodarbībās LU telpās, laboratorijā un brīvā dabā. LU Bioloģijas fakultātes laboratorijā jaunieši kopīgiem spēkiem cenšas atšķetināt noziegumu – analizē pirkstu nospiedumus un izpēta visas pieejamās "pēdas",  lai noteiktu, kurš no aizdomās turamajiem ir vainīgs. Konkursa laureāti iejūtas arī uzņēmēju lomās, lai ražotu ziepes un zāles zinātnes un biznesa simulācijas spēlē „Fabrikants”. Savukārt strādājot kā arhitekti, skolēni projektē pazemes autostāvvietu. Tāpat pasākumā tiek veidots mēness kustības modelis, būvētas baterijas, rīkotas orientēšanās sacensības dabā un citi piedzīvojumi.

Konkurss jau sesto gadu mācību semestra garumā notiek LU Dabaszinātņu un matemātikas izglītības centra interneta vietnē www.dzm.lu.lv. Dalībnieki katru otro nedēļu risina 8 āķīgus uzdevumus dabaszinātnēs un matemātikā, papildinot zināšanas eksaktajos mācību priekšmetos, pierādot savu erudīciju un sacenšoties ar jauniešiem visā Latvijā. Astotās un devītās klases skolēniem konkurss ir ikgadēja iespēja sacensties par ceļa zīmi uz Eiropas Savienības Dabaszinātņu olimpiādi (The European Union Science Olympiad).

Konkurss un „Ekspedīcija zinātņu pasaulē” notiek, pateicoties naftas produktu transportēšanas uzņēmuma SIA “LatRosTrans” finansiālam atbalstam. Projektu administrē Latvijas Universitātes Fonds un atbalsta Rīgas Nacionālais zooloģiskais dārzs un izglītības uzņēmums „Lielvārds”.