Latvijai sudraba medaļa starptautiskajā fizikas olimpiādē

43.starptautiskajā fizikas olimpiādē, kas notika Tallinā no 2012.gada 15.jūlija līdz 23.jūlijam, Latvijas dalībnieks Georgijs Treņins no Rīgas 95.vidusskolas izcīnīja sudraba medaļu. Kā atzīst komandas vadītājs, Latvijas Universitātes (LU) Fizikas un matemātikas fakultātes lektors Vjačeslavs Kaščejevs: „Tas ir šī gadsimta Latvijas labākais rezultāts vispasaules fizikas olimpiādē un otra sudraba godalga, vērtējot Latvijas dalību olimpiādē kopumā, jo tikai 1999.gadā Itālijā Kārlis Goba un Uldis Feldmanis ieguva attiecīgi zelta un sudraba medaļas”.

Lasīt vairāk >

Latvijas skolēni iegūst bronzas medaļas 23. Starptautiskajā bioloģijas olimpiādē Singapūrā

Šī gada 15. jūlijā, Singapūrā noslēdzās 23. Starptautiskā bioloģijas olimpiāde. Latviju pārstāvēja četru skolēnu komanda, kas 234 skolēnu konkurencē ieguva četras bronzas medaļas. Latviju olimpiādē pārstāvēja Rīgas 72. vidusskolas skolnieks Mihails Šišovs, Rīgas Valsts 1. ģimnāzijas skolnieks Māris Seržāns, Salacgrīvas vidusskolas skolnieks Mārtiņš Vaivads un Ogres Valsts ģimnāzijas skolnieks Kārlis Jermacāns. DZM IC pievienojas apsveicējiem!

Lasīt vairāk >

Latvijas un Austrālijas talantīgie skolēni kopīgi trenējas Starptautiskajai fizikas olimpiādei

No 11. līdz 14. jūlijam Latvijas Universitātes (LU) Fizikas un matemātikas fakultātē pieredzes apmaiņas vizītē viesojas Austrālijas Zinātņu inovāciju organizācijas (Australian Science Innovations) delegācija. To veido Austrālijas Zinātņu inovāciju organizācijas Fizikas olimpiāžu programmas vadītājs Dr. Metjū Verdons (Dr. Matthew Verdon), Austrālijas Zinātņu inovāciju organizācijas Fizikas olimpiāžu programmas vadītāja vietniece Dr. Aliksa Verdona (Dr. Alix Verdon), kā arī Starptautiskās fizikas olimpiādes Austrālijas izlase - pieci skolēni.