Vienā nedēļā viss par dabaszinātnēm un matemātiku

Tuvojoties jaunajam mācību gadam, jau otro gadu tiek organizēta „Dabaszinātņu un matemātikas nedēļa”. Šogad eksaktajiem mācību priekšmetiem veltītie pasākumi ar devīzi „Domā citādāk! Eksaktāk!” notiek laikā no 23. – 27. augustam. Iesaistīties aicināts ikviens – skolēni, skolotāji, vecāki, visi, kam interesē pārmaiņas skolā!

Nedēļas pasākumi tiek organizēti, lai informētu skolēnus, viņu vecākus un visu sabiedrību par 6 gadu laikā īstenoto pārmaiņu rezultātiem dabaszinātņu un matemātikas izglītībā - jauno mācību pieeju, mūsdienīgajiem materiāliem un mācību līdzekļiem bioloģijā, fizikā, ķīmijā un matemātikā, lai sniegtu informāciju vecākiem, ko šodien var piedāvāt skola un skolotājs dabaszinātņu un matemātikas izglītībā, kā arī mudinātu skolotājus izmantot jaunos materiālus mācību procesā.

Nedēļas laikā notiks šādi pasākumi:

•    23. augustā - Atvērto durvju diena 54 projekta „Dabaszinātnes un matemātika” iesaistītajās skolās. Atvērto durvju diena ir katra fizikas, ķīmijas, bioloģijas un matemātikas skolotāja, kā arī skolas vadības iespēja vēl pirms jaunā mācību gada iepazīties ar jauno materiālu komplektu.

•    24. - 25. augustā - Dabaszinātņu un tehnoloģiju izglītības starptautiskais samits „Reformas dabaszinātņu un matemātikas izglītībā: rezultāti un problēmas”. Daudzās valstīs visā pasaulē tiek īstenotas reformas dabaszinātņu, matemātikas un tehnoloģiju izglītībā. Lai bagātinātu šo reformu īstenošanas procesu ar citās valstīs uzkrāto pieredzi, tiek veidota platforma pieredzes apmaiņai un diskusijām dažādu valstu izglītības ekspertiem.

•    25. - 27. augustā - izglītības izstāde „Daba un zinātne skolā! Aizraujoši!” Dailes teātrī. Izstādē ikvienam apmeklētājam būs iespēja vienuviet novērtēt dabaszinātņu un matemātikas izglītības reformu rezultātus. Izstādes stendos un interaktīvajās darbnīcās tiks prezentēts viss aktuālākais  par dabaszinātņu un matemātikas izglītību Latvijā, kas paveikts sadarbībā ar pašvaldībām, uzņēmējiem, skolām un augstskolām. Apmeklētājiem būs iespēja pašiem izmēģināt dažādus mūsdienīgus ķīmijas, fizikas, bioloģijas un matemātikas mācību materiālus un skolās pieejamās tehnoloģijas, kā arī piedalīties interaktīvās darbnīcās par mūsdienīgu mācību procesu skolā, kā arī uzņēmēju un zinātnieku pieredzi, iesaistoties dabaszinātņu un matemātikas izglītības sistēmas pilnveidē.
Reģistrējies interaktīvajām darbnīcām izstādē sākot ar 15. augustu!

Dabaszinātņu un matemātikas nedēļu organizē projekts „Dabaszinātnes un matemātika”, Valsts izglītības satura centrs, Latvijas Republikas Izglītības un zinātnes ministrija, Latvijas Universitāte, Rīgas dome, UNESCO Latvijas Nacionālā Komisija un sadarbības partneri.