DZM IC piedalīsies Rīgas svētkos

12.08.2014.

Radio Naba sadarbībā ar Latvijas Universitāti 16. un 17. augustā Rīgā, Vērmanes dārzā aicina iepazīt aizraujošo zinātnes pasauli, dodot iespēju paviesoties brīvdabas zinātniskajā laboratorijā „Zināšanu pagalms”. Ikviens apmeklētājs divu dienu garumā varēs aplūkot, izmēģināt, pavaicāt un saprast dažādu zinātņu nozaru pamatlikumus.

Šajā nedēļas nogalē norisināsies ikgadējie Rīgas svētki, kuros līdzās daudzveidīgajiem mūzikas, mākslas, sporta un dažādu atrakciju piepildītiem pasākumiem, svētku programmu papildinās arī senākā neatkarīgās Latvijas augstskola, Latvijas Universitāte, kas šogad svin savu 95 gadu jubileju. Divu dienu garumā Latvijas Universitātes un radio Naba kopīgi veidotais pasākums „Zināšanu pagalms” piedāvās svētku apmeklētājiem ielūkoties augstskolas ikdienā, saistošā un atraktīvā veidā aicinot ikvienu iepazīt zinātnes pasauli.

Sestdiena, 16. augusts, būs veltīta medicīnai, bioloģijai, matemātikai un psiholoģijai. Šajā dienā no plkst. 12.00 līdz 18.00 visiem interesentiem tiks piedāvāta plaša, izzinoša programma - būs iespēja kopā ar jaunajiem zinātniekiem uzzināt, ar ko atšķiras parastā šūšana no ķirurģiskās šūšanas, iepazīt matemātiskās rotaļlietas, varēs piedalīties spēlē par barības ķēdi dabā vai salikt mākslīgo cilvēku, medicīnas studenti palīdzēs noskaidrot, cik muzikāla ir mūsu sirds, bet topošie psihologi piedāvās dažādus psiholoģiskos testus.

Savukārt svētdien, 17. augustā, apmeklētāji varēs apmeklēt ķīmijas, fizikas un bioloģijas laboratoriju. No plkst. 12.00 līdz 18.00 interesenti lielākajā brīvdabas ķīmijas laboratorijā kopā ar īstiem pētniekiem uzzinās, kāda izskatās ziloņu zobu pasta, notiks paraugdemonstrējumi par to, kā filmās tiek izmantotas mākslīgās asinis un vai ķīmiķi prot likt mainīt ziediem krāsu pāris sekunžu laikā. Būs iespēja piedalīties zemes magnētiskā lauka eksperimentā un ielūkoties mikroskopā, kā arī daudzas citas aktivitātes.

Pasākumu „Zināšanu pagalms” organizē: Radio Naba, Latvijas Universitāte (LU), LU Fizikas un matemātikas fakultātes Dabaszinātņu un matemātikas izglītības centrs, LU Medicīnas fakultāte, LU Pedagoģijas, psiholoģijas un mākslu fakultāte, LU Ķīmijas fakultāte.

Informatīvs plakāts