Skolotāji dalīsies pieredzē vērienīgākajā dabaszinātņu konferencē

21.08.2014.

Piektdien, 22.augustā, uz konferenci „Dabaszinātnes un matemātika skolā – efektīvi un radoši” Latvijas Universitātē tiksies ap 600 skolotāju, augstskolu mācībspēku, izglītības politikas veidotāju, ekspertu, zinātnieku un uzņēmēju, lai 38 darbnīcās, semināros, diskusijās un interaktīvā izstādē kopīgi meklētu risinājumus, kā paaugstināt skolēnu rezultātus eksaktajos mācību priekšmetos.

Ik gadu konference ir ne tikai vērienīgākais pasākums, kurā ķīmijas, bioloģijas, fizikas, ģeogrāfijas un matemātikas skolotāji mācās un dalās pieredzē, kā uzlabot savu darbu klasē, bet arī platforma diskusijām par iespējamiem risinājumiem dabaszinātņu izglītības uzlabošanai. Konferences plenārsēdē viedokļiem apmainīsies izglītības un zinātnes ministre Ina Druviete un uzņēmēju pārstāvji – Latvijas Elektrotehnikas un elektronikas rūpniecības asociācijas prezidents Normunds Bergs un Latvijas Darba devēju konfederācijas ģenerāldirektore Līga Menģelsone.

LU Dabaszinātņu un matemātikas izglītības centra viesistabā notiks forums, kurā skolotāji tiksies ar Latvijas Ķīmijas un farmācijas uzņēmēju asociācijas valdes priekšsēdētāju Vitāliju Skrīveli un citiem uzņēmējiem, lai diskutētu, kāpēc pēdējā laikā pieaug uzņēmēju spiediens uz skolu par dabaszinātņu izglītības kvalitāti. Uz sarunu viesistabā apmeklētājus gaidīs kvantu fiziķis Vjačeslavs Kaščejevs, zinātkāres centra "Zili Brīnumi" izveidotājs Aldis Kalniņš un daudzi citi.

Interaktīvā izstāde LU Lielajā aulā pulcēs 29 dažādas iestādes un apvienības, kas nāks klajā ar savu piedāvājumu efektīvam un radošam mācību darbam. Skolotājiem būs iespēja praksē izmēģināt jaunākās izglītības tehnoloģijas, izspēlēt gan elektroniskās, gan galda mācību spēles, piedalīties ūdeņraža enerģētikas laboratorijā, tikties ar kādu zooloģiskā dārza iemītnieku, izgatavot vēja ģeneratoru spārnus un pat uzzināt, kā nopelnīt miljonu ar elektrisko spuldzīti.

Pasākumu organizē LU Dabaszinātņu un matemātikas izglītības centrs sadarbībā ar LU fakultātēm un Latvijas Bioloģijas, Fizikas, Matemātikas un Ķīmijas skolotāju asociācijām, Latvijas Ģeogrāfijas biedrību. Pasākumu atbalsta LU Juridiskā fakultāte. Konference notiks Latvijas Universitātē, Rīgā, Raiņa bulvārī 19.

Konferences programma

Forums „Kad un kā sākas ceļš uz darba tirgu eksaktajā jomā?”, kā arī plenārsēde „Pēctecība dabaszinātņu un matemātikas  izglītībā: pamatskola – vidusskola – augstskola – darba tirgus” būs skatāma tiešraidē LU portālā www.lu.lv/tiesraide .