Skolotāji smeļas zināšanas un iedvesmu dabaszinātņu un matemātikas mācīšanas uzlabošanai

Skolotāji smeļas zināšanas un iedvesmu dabaszinātņu un matemātikas mācīšanas uzlabošanai
24.08.2015.

21. augustā notika konference „Dabaszinātnes un matemātika skolā – efektīvi un radoši”. Lai dalītos pieredzē un diskutētu, kā uzlabot darbu skolā, aizraujot skolēnus ar eksaktajiem mācību priekšmetiem, konferencē Latvijas Universitātē (LU) tikās vairāk nekā 600 skolotāju, augstskolu mācībspēku, izglītības politikas veidotāju, ekspertu, zinātnieku un uzņēmēju. 

Konferencē 33 dažādās darbnīcās, semināros, diskusijās, interaktīvā izstādē skolotāji savstarpēji dalījās idejās, kā jaunajā mācību gadā uzlabot savu darbu klasē. Katru gadu konference ir arī platforma domu apmaiņai par dabaszinātņu izglītības aktualitātēm. Šogad pagājuši 10 gadi, kopš sāktas mācību satura reformas dabaszinātnēs un matemātikā, un ar jauno mācību gadu tiek plānots uzsākt jaunas, tāpēc šoreiz konferences plenārsēdē tika akcentēts pēdējā dekādē paveiktais, kā arī iezīmēti problēmjautājumi, kurp un kā virzīties tālāk. 

Valsts prezidents Raimonds Vējonis, atklājot plenārsēdi, pasniedza apbalvojumus personībām, kuras  pēdējo gadu laikā, esot ārpus izglītības sistēmas,  ar savu aizrautību, iniciatīvu un entuziasmu bijušas dzinulis pārmaiņām. Normunds Bergs, Latvijas Elektrotehnikas un elektronikas rūpniecības asociācijas prezidents, saņēma balvu par mecenātismu izglītībā, Vjačeslavs Kaščejevs, Latvijas Universitātes vadošais pētnieks, asociētais profesors un fiziķis - par zinātnes popularizēšanu un Pauls Irbins, Bērnu un jauniešu zinātnes centra Zinoo vadītājs – par  skolēnu intereses veicināšanu mācīties dabaszinātnes.

Par pārmaiņu iekustināšanu „no iekšienes”, sākot ar savu skolu un novadu, Izglītības un zinātnes ministre Mārīte Seile sveica trīs skolas – Vecumnieku vidusskolu, Cēsu 2. pamatskolu un Jelgavas Valsts ģimnāziju. Šo skolu dabaszinātņu komandas, mērķtiecīgi sadarbojoties un iedziļinoties, ne tikai pārnes savu inovatīvo pieredzi citiem savas skolas skolotājiem, bet arī dalās un iesaista pārējās novada skolas pārmaiņu īstenošanā.  
Konferenci organizēja LU Dabaszinātņu un matemātikas izglītības centrs sadarbībā ar LU fakultātēm, Latvijas Bioloģijas skolotāju asociāciju, Fizikas skolotāju asociāciju, Matemātikas skolotāju apvienību, Ķīmijas skolotāju asociāciju, Latvijas Ģeogrāfijas biedrību. 

Plenārsēdes video