Jauna iespēja skolotājiem – DZM IC aicina uz „Tematiskajām pēcpusdienām”

Sākot ar šī gada septembri Dabaszinātņu un matemātikas izglītības centra speciālisti fizikas, ķīmijas, bioloģijas un matemātikas skolotājus, kā arī skolu komandas aicina uz „Tematiskajām pēcpusdienām”, lai kopīgi risinātu Jūsu skolā aktuālus jautājumus. „Pēcpusdienas” tēma/s – Jūsu pašu ziņā! DZM IC speciālisti „Tematiskās pēcpusdienas” saturu katru reizi plānos individuāli, saskaņā ar Jūsu vajadzībām un interesēm. Tāpēc īpaši būtiski, lai, iepriekš piesakot savu dalību, Jūs atsūtītu konkrētus risināmos jautājumus. "Pēcpusdienas" notiks katru ceturto mēneša otrdienu no plkst. 16.00 – 18.00 DZM IC telpās (Rīga, Zeļļu iela 8, Latvijas Universitātes Fizikas un matemātikas fakultāte, 6.stāvs, 610.telpa). Dalība – bezmaksas.

Mazās matemātikas universitātes 1. nodarbība

Šī gada 6. oktobrī Latvijas Universitātes Fizikas un matemātikas fakultātes (LU FMF) telpās, Zeļļu ielā 8, notiks Mazās matemātikas universitātes (MMU) pirmā nodarbība. Lekciju temati: Haoss un periodiskie punkti (LU FMF Matemātiskās analīzes katedras vadītāja, asociētā profesore Inese Bula); Daudzstūri rūtiņu plaknē (LU FMF docente, LU A. Liepas Neklātienes matemātikas skolas vadītāja p.i. Dace Kūma).

Jaunās skolēnu konkursa sezonas atklāšana 8.oktobrī

Papildināts 25.09.2012. Latvijas Universitātes Dabaszinātņu un matemātikas izglītības centrs (DZM IC) aicina zinātkārus, uzņēmīgus un radošus 7. – 9.klases skolēnus uz virtuālu konkursu dabaszinātnēs un matemātikā. Konkurss sāksies šī gada 8.oktobrī un turpināsies līdz pat 2013.gada aprīlim interneta vietnē www.dzm.lu.lv. Astoņu mēnešu garumā katru otro nedēļu konkursanti aicināti atbildēt uz astoņiem āķīgiem un neierastiem jautājumiem ķīmijā, fizikā, bioloģijā, ģeogrāfijā un matemātikā. Konkurss piedāvā iespēju vienlaikus papildināt savas zināšanas eksaktajos mācību priekšmetos, kā arī virtuāli sacensties erudīcijā ar jauniešiem no visas Latvijas.

Lasīt vairāk >

Dabaszinātņu skolotājiem pieejams metodisks materiāls par enerģijas, ūdens resursu un atkritumu efektīvas izmantošanas un apsaimniekošanas novērtējumu

Dabaszinātņu skolotājiem pieejams metodisks materiāls par enerģijas, ūdens resursu un atkritumu efektīvas izmantošanas un apsaimniekošanas  novērtējumu
Biedrība „ Latvijas Zaļā Josta” piedāvā ieteikumus, ko izstrādājis Latvijas Universitātes Dabaszinātņu un matemātikas izglītības centrs, metodiskā materiāla „Mainos es, mainies tu, mainās visa pasaule” izmantošanai ķīmijas un fizikas stundās 8. un 9.klasēs, atbilstoši ESF projekta „Dabaszinātnes un matemātika” izstrādātajam tematiskajam plānam.

Orhideju dienas LU Botāniskajā dārzā

No 15. līdz 23. septembrim Latvijas Universitātes (LU) Botāniskais dārzs aicina iepazīt orhidejas: ticami un neticami fakti par orhideju dzīvi, uzbūvi, daudzveidību, izplatību, izmantošanu. Izstādē būs eksotiskās orhidejas no LU Botāniskā dārza, Latvijas Orhideju un eksotisko augu draugu asociācijas un Lietuvas Orhideju kluba kolekcijām.

Nodarbības Jauno fiziķu skolā

Latvijas Universitātes Fizikas un matemātikas fakultātes Fizikas nodaļas studenti un mācspēki turpina iesākto tradīciju un aicina arī šajā mācību gadā vidusskolēnus uz Jauno fiziķu skolu, kas notiks katra mēneša otrajā sestdienā no plkst. 10.00 līdz 15.00. Pirmā šīs sezonas nodarbība notiks 15. septembrī no plkst. 10.00 līdz 15.00, nodarbības temats: Kā rodas skaņa?

Lasīt vairāk >

Video: Skolu loma valsts ekonomiskajā izrāvienā

LTV par DZM IC organizēto metodiski praktisko dabaszinātņu un matemātikas skolotāju konferenci „Dabaszinātnes un matemātika skolā – efektīvi un radoši”: "Kā vairākums no mums Vecgada vakarā apņemas sasniegt kādu mērķi vai atteikties no nelāga ieraduma, tā skolotāji katra mācību gada sākumā katrs sevī vai kopīgi pārliek, kā uzlabot darbu, kā motivēt savus skolojamos mērķtiecīgi apgūt skolas piedāvātās zināšanas. Tieši ar šādu mērķi šodien kopā sanāca daudzi desmiti dabaszinātņu un matemātikas skolotāju no visas Latvijas." Skaties video!