Orhideju dienas LU Botāniskajā dārzā

No 15. līdz 23. septembrim Latvijas Universitātes (LU) Botāniskais dārzs aicina iepazīt orhidejas: ticami un neticami fakti par orhideju dzīvi, uzbūvi, daudzveidību, izplatību, izmantošanu. Izstādē būs eksotiskās orhidejas no LU Botāniskā dārza, Latvijas Orhideju un eksotisko augu draugu asociācijas un Lietuvas Orhideju kluba kolekcijām.

ĪPAŠS PIEDĀVĀJUMS
no Tropu Tauriņu mājas tikai laikā no 15. līdz 23. septembrim grupām, kurās ir vismaz 10 cilvēki:
•    pazemināta ieejas maksa: bērniem - 1,50 Ls, pieaugušajiem - 2,00 Ls;
•    gida pakalpojumi bez maksas, iepriekš piesakoties pa tālruni 27644440.
Tropu tauriņu mājā klātienē var vērot tauriņus no Dienvidamerikas, Āzijas un Āfrikas tropiskajiem džungļiem. Ikvienam šeit iespējams piedzīvot tropu eksotiku: izjust tauriņu spārnu vēdas, augu smaržu un džungļu klimatu. Būs redzamas arī dažādi tauriņu dzīves posmi, jo dažas sugas lieliski iejutušās un sākušas vairoties: ir apskatāmas oliņas, kāpuri un kūniņas. Gūsiet unikālu pieredzi, ja laimēsies būt klāt mirklī, kad no kūniņas šķiļas tauriņš. Tauriņu māja būs atvērta no plkst. 11.00 līdz 19.00.

Orhideju interesentiem:
•    pieredzējuši audzētāji atbildēs uz jautājumiem un dalīsies pieredzē,
•    iespēja iegādāties orhidejas, kā arī substrātus un citas nepieciešamas lietas, kas noder orhideju audzēšanai mājas apstākļos,
•    meistarklases:
15. septembrī plkst. 13.00 Iepazīšanās ar Japānas dārgumu Neofinetia falcata. Sfagnu uzkalniņu veidošana Neofinetia falcata audzēšanai.
16. septembrī plkst. 13.00 Orhideju pārstādīšana. Epifīto orhideju montēšana uz sintētiskā vai dabīgā materiāla bloka.
22. septembrī plkst. 13.00 Orhideju pārstādīšana. Epifīto orhideju montēšana uz sintētiskā vai dabīgā materiāla bloka.
23. septembrī plkst. 13.00 Dažādu orhideju (epifīto, zemes) pārstādīšana.

LU Botāniskais dārzs atrodas Rīgā, Pārdaugavā, Kandavas ielā 2. Dārzs atvērts apmeklētājiem no plkst. 9.00 līdz 19.00. Ieejas maksa: skolēniem – 0,50 Ls, studentiem un pensionāriem – 1,00 Ls, pieaugušajiem – 1,50 Ls. Bezmaksas ieeja: pirmsskolas vecuma bērniem, Latvijas Universitātes studentiem un darbiniekiem, internātskolu audzēkņiem un I un II grupas invalīdiem. Ieejas maksa Tropu tauriņu mājā (apmeklētājiem ir jāiegādājas arī ieejas biļete Botāniskajā dārzā): skolēniem – 2,00 Ls, pieaugušajiem – 3,00 Ls. Plašāka informācija: http://www.botanika.lu.lv.