LU asociētais profesors Vjačeslavs Kaščejevs saņēmis vienu no prestižākajiem apbalvojumiem zinātnē

Laikā no 11. līdz 13.septembrim Daļanā (Dalian), Ķīnā notiek „Pasaules Ekonomikas forums” (World Economic Forum), kura ietvaros apbalvoti pasaules izcilākie prāti – četrdesmit jaunie zinātnieki no 19 valstīm. Starp balvas laureātiem ir arī Latvijas Universitātes (LU) asociētais profesors, kvantu fiziķis Vjačeslavs Kaščejevs.

Lasīt vairāk >

Vidusskolēni aicināti piedalīties konkursā Ūdens daudzveidība

Piektdien, 27.septembrī, Latvijā un visā Eiropā norisināsies „Zinātnieku nakts". Tie ir zinātnes svētki, kad viena vakara laikā ikvienam tiks dota iespēja pamēģināt kļūt par zinātnieku. Ventspils Augstskola sadarbībā ar Latvijas Universitātes Dabaszinātņu un matemātikas izglītības centru zinātnieku nakts laikā organizē vidusskolēnu konkursu "Ūdens daudzveidība", uz kuru aicināti vidusskolnieki no visas Latvijas. Konkurss notiks Ventspils Augstskolas D104.auditorijā, no plkst. 15:00 līdz 18:00.

Iznācis PROFILES projekta ceturtais izdevums

Latvijas Universitāte jau gandrīz trīs gadus kopā ar 19 valstu 21 partneriestādi īsteno Eiropas Savienības 7. ietvarprogrammas Zinātne sabiedrībā finansētu projektu PROFILES, kura mērķis ir uzlabot dabaszinātņu izglītību skolās Eiropā. Lai skolotājus informētu par projektā notiekošo, PROFILES komanda Latvijā ir sagatavojusi nu jau ceturto informatīvo izdevumu. Tajā lasītājus aicinām iepazīties ar PROFILES projektā uzkrāto piededzi – kā iespējams veikt savas profesionālās darbības pētījumu; kā skolotājiem veicies konferencē „Mācāmies kopā”; kādi ir PROFILES projekta ietvaros izstrādātie pētniecības darbi un kā skolotāji profesionāli pilnveidojas, veidojot sadarbības tīklus tiešsaistē.

Cēsīs notiks Starptautiskais Kosmosa Festivāls ģimenēm

Jau 21.septembrī Cēsīs tiks palaista otrā kosmiskā zonde Zinoo-2. Šogad, vienlaikus ar zondes palaišanu tiks organizētas dažādas izglītojošas un izklaidējošas aktivitātes ģimenēm par kosmosa tēmu. Festivālu būs iespējams attālināti vērot interneta televīzijas kanālā.

Lasīt vairāk >

Jauno Fiziķu skola sāk jauno sezonu

Sekojot mācību gadu ritējumam, arī Jauno Fiziķu skola sāk savu jauno, nu jau ceturto sezonu! Pirmā nodarbība „Lejam ūdeni” gaidāma jau pavisam drīz, sestdienā, 14. septembrī Latvijas Universitātes Fizikas un matemātikas fakultātes telpās, Rīgā, Zeļļu ielā 8.