Jauno Fiziķu skola sāk jauno sezonu

03.09.2013.

Sekojot mācību gadu ritējumam, arī Jauno Fiziķu skola sāk savu jauno, nu jau ceturto sezonu! Pirmā nodarbība „Lejam ūdeni” gaidāma jau pavisam drīz, sestdienā, 14. septembrī Latvijas Universitātes Fizikas un matemātikas fakultātes telpās, Rīgā, Zeļļu ielā 8.

Lai nodarbības nosaukums Jūs nemulsina, slinkošanas un tukšas muldēšanas nebūs, toties no visas sirds metīsimies izzināt interesanto šķidrumu fiziku. Populārzinātniskajās lekcijās uzzināsiet par šķidrumu plūšanas divējādo - mierīgo un trakojošo dabu. Dzirdēsiet arī, kā būtu jāpeld, ja mēs būtu 1000 reizes mazāki, kas ir viskozitāte un kāpēc,  lidojot ar lidmašīnu, nākas sajust gaisa bedres. Praktiskajā daļā ikviens ar savām rokām varēs „liet ūdeni”, novērojot cik daudz fizikas sevī slēpj plastmasas caurulīte, savukārt noslēgumā fakultātes dekāns Leonīds Buligins izskaidros šīs parādības fizikas valodā.

Nodarbība sākas pulksten 10:00, bet ieteicams ierasties ātrāk, lai paspētu piereģistrēties un ieņemt labākās vietas. Plānots, ka nodarbība ilgs līdz plkst. 15:00. Starp nodarbības daļām ir paredzētas nelielas pauzītes, lai varētu iedzert tēju un apēst kādu no mūsu sagādātajām maizītēm.

Lai pieteiktos nodarbībai, ir jāaizpilda pieteikšanās anketa

Ja ir kādas neskaidrības, droši sūti jautājumu uz jfs@lu.lv. Jaunāko informāciju iespējas arī atrast, sekojot Tvittera kontam: @JFSkola.

Neaizmirsti paņemt līdz:
1) Rakstāmrīku;