Vidusskolēni aicināti piedalīties konkursā Ūdens daudzveidība

10.09.2013.

Piektdien, 27.septembrī, Latvijā un visā Eiropā norisināsies „Zinātnieku nakts". Tie ir zinātnes svētki, kad viena vakara laikā ikvienam tiks dota iespēja pamēģināt kļūt par zinātnieku. Ventspils Augstskola sadarbībā ar Latvijas Universitātes Dabaszinātņu un matemātikas izglītības centru zinātnieku nakts laikā organizē vidusskolēnu konkursu "Ūdens daudzveidība", uz kuru aicināti vidusskolnieki no visas Latvijas. Konkurss notiks Ventspils Augstskolas D104.auditorijā, no plkst. 15:00 līdz 18:00.

Konkursa mērķis ir rosināt skolēnu interesi par ūdens daudzveidību, piemēram, iespējām ūdeni izmantot enerģijas ražošanai, ūdens ķīmiskajā īpašībām, ūdens izmaiņām utt. Konkursa mērķa auditorija ir vidusskolēni no visas Latvijas. Lai skatītājiem un pašiem konkursantiem būtu interesantāk, komandām būs jārisina uzdevumi atraktīvā veidā. Lai noteiktu uzvarētāju, konkursu vēros un rezultātus novērtēs kompetenta žūrija. Galvenās balvas - apmaksāts Ventspils Piedzīvojumu parka apmeklējums, Ventspils "Ūdens piedzīvojuma parka" apmeklējumu, dāvanu kartes grāmatnīcā, kā arī citas vērtīgas balvas.

Vidusskolēnu komandas aicinātas pieteikt savu dalību konkursam līdz 20. septembrim, aizpildot dalībnieku pieteikuma veidlapu.

Konkursa nolikums un pieteikuma veidlapa: šeit.

Jebkurš interesents ir laipni aicināts atbalstīt komandas vai vienkārši pavērot aizraujošo konkursu.

Zinātnieku nakts ir Eiropas Komisijas atbalstīts un finansēts projekts, kuru realizē Latvijas Universitāte sadarbībā ar 10 citām Latvijas augstskolām un zinātniskajiem institūtiem un Latvijas Zinātņu akadēmiju. Ar šo pasākumu Latvija iekļaujas to valstu - Eiropas Zinātnieku nakts organizētāju skaitā, kuras septembra pēdējās piektdienas vakarā organizē dažādus pasākumus apmēram 300 Eiropas pilsētās, lai atraktīvā veidā skaidrotu zinātnes sasniegumus, raisot sabiedrības interesi un izpratni par zinātni, un ļautu sabiedrībai ielūkoties zinātnisko laboratoriju darba noslēpumos. Oficiālā mājas lapa: http://ec.europa.eu/research/researchersnight/index_en.htm

Šogad Zinātnieku nakts aktivitātes Latvijā tematiski ir saistītas ar ūdeni, dodot ieskatu ūdens daudzveidīgajā pielietojamībā. 27.septembrī plašākai sabiedrībai apskatei būs atvērti zinātniskie institūti, augstskolu fakultātes, kur interesenti varēs piedalīties zinātniskos eksperimentos, iesaistīties diskusijās, uzdot jautājumus zinātniekiem un uz brīdi iejusties zinātnieka ikdienā. Kopīgi varēs no jauna atklāt lietas, bez kurām šodien mūsu ikdienas dzīve vairs nav iedomājama un kuras ir dažādu zinātnes sasniegumu rezultāts. Varēs iepazīties ar jaunām tehnoloģiju idejām, kas pateicoties zinātnei, vēl var ienākt mūsu sadzīvē.