Mācību gadu LU „Jaunajās skolās” uzsāks 600 topošo dabaszinātnieku

Mācību gadu LU „Jaunajās skolās” uzsāks 600 topošo dabaszinātnieku
Papildināts 18.09.2014.

Sestdien, 20.septembrī, plkst. 10.00 – 15.00 Latvijas Universitātē (LU) notiks Jauno dabaszinātnieku un matemātiķu līgas svētki „Daba un zinātne - aizraujoši!”. Lai pētītu, eksperimentētu, mērītu, modelētu un risinātu netradicionālus uzdevumus, svētkos tiksies ap 600 eksaktajās zinātnēs ieinteresētu jauniešu no visas Latvijas. Pasākums norisināsies LU Fizikas un matemātikas fakultātes parkā, Zeļļu ielā 8, Rīgā.

Latvijas Universitātes paspārnē darbojas Jauno biologu, fiziķu, ģeogrāfu un ķīmiķu skolas, Vides akadēmija, kā arī Mazā matemātikas universitāte, kas visa mācību gada garumā piedāvā daudzveidīgas LU studentu un mācībspēku rīkotas bezmaksas nodarbības 8. – 12. klašu skolēniem.

Svētku laikā skolēniem aizraujošās darbnīcās būs iespēja vienlaicīgi iepazīt visas sešas „Jaunās skolas”, lai izvēlētos sev saistošāko jaunajam mācību gadam. Piemēram, matemātiķi aicinās ieskatīties kāršu triku meistaru pasaulē un pierādīt, ka matemātika uzvar maģiju. Biologi piedāvās izpētīt dažādu dzīvnieku galvaskausus un no jauna uzbūvēt cilvēku. Ķīmijas darbnīcās jaunieši modelēs etanola ražošanas procesu un vairākos eksperimentos pārliecināsies par uguns spēku. Ģeogrāfi orientēsies telpā un plaknē, izmantojot GPS, meklēs "ēdamos" iežus, nodarbosies ar "ģeogrāfu jogu" un pārbaudīs savu gatavību Ģeorallijam.

Svētku atbalstītājs, uzņēmums SIA „Metrum” skolēnus aicinās „iekāpt mērnieka kurpēs” – „lasīt” dažāda mēroga un satura kartes, sekot līdzi Rīgas pilsētas attīstībai un praksē iepazīties ar mērniecības instrumentu teodolītu. Savukārt AS „Latvijas Valsts meži” un SIA „Meža un koksnes produktu pētniecības un attīstības institūts” darbnīcā dalībnieki varēs izaudzēt mežu turpat fakultātes skvērā.

Turpmāk „Jauno skolu” nodarbības reizi mēnesī notiks katrā no „skolām” atsevišķi, piedāvājot plašu aktivitāšu klāstu: konkursus, lekcijas, praktiskas nodarbības laboratorijās un brīvā dabā, eksperimentus un pētījumus. Interesenti tiek aicināti sekot līdzi informācijai interneta vietnēs www.dzm.lu.lv un www.lu.lv.

Pasākumu sadarbībā ar „Jaunajām skolām” organizē LU Dabaszinātņu un matemātikas izglītības centrs, atbalsta SIA „Fazer Latvija”.