Skola kā iespēja: Skola — mācību iestāde arī pedagogam

Ja grib, tad var. Šo labi zināmo patiesību tiešā veidā var attiecināt uz diviem desmitiem Latvijas skolu, kas piedalās VISC "Inovatīvās pieredzes skolu tīklā". Lai izzinātu, ko nozīmē "Inovatīvās pieredzes skolu tīkls" un kāpēc skolotājiem ir tik grūti ļaut citiem vērtēt savas pasniegtās stundas, Dabaszinātņu un matemātikas izglītības centrā viesojās LTV Panorāma. Skatāmies video no sižetu sērijas "Skola kā iespēja"!

Lasīt vairāk >

Aizraujošās darbnīcās skolēni iepazīs Latvijas Universitātes Dabaszinātņu akadēmisko centru

Sestdien, 3. oktobrī, plkst. 10.00 – 15.00 vairāk nekā 400 skolēnu pētīs, spēlēs, eksperimentēs, svērs un mērīs Jauno dabaszinātnieku un matemātiķu skolu svētkos „Daba un zinātne - aizraujoši!”. To mērķis ir iepazīstināt jauniešus ar moderno Latvijas Universitātes (LU) Dabaszinātņu akadēmisko centru Torņakalnā, kā arī ar LU Jauno biologu, fiziķu, ģeogrāfu un ķīmiķu skolām, Vides akadēmiju, Mazo matemātikas universitāti, kas visa mācību gada garumā piedāvā daudzveidīgas LU apmaksātas nodarbības 8. – 12. klašu skolēniem.

Aicina uz RTU BEST Skolēnu Inženieru Sacensībām

Rīgas Tehniskas universitātes studentu organizācija BEST-Riga (Board of European Students of Technology) piedāvā skolēniem pielietot un pārbaudīt eksaktās zināšanas praksē, piedaloties RTU BEST Skolēnu Inženieru Sacensībās. Šīs sacensības ir domātas ikvienam vidusskolēnam, kuram ir vēlme un spars izmēģināt ko jaunu, pārbaudīt savas zināšanas, sacensties ar skolēnu komandām no citām Latvijas skolām, iegūt vērtīgas balvas un ceļazīmi uz EBEC Riga 2015/2016 (RTU BEST Inženieru Sacensībām), kas norisināsies Rīgā, 2015. gada 5. decembrī.

Lasīt vairāk >

Skolēnus aicina piedalīties LU Jauno dabaszinātnieku un matemātiķu skolu svētkos Torņakalnā

Latvijas Universitātes (LU) paspārnē darbojas Jauno biologu, fiziķu, ģeogrāfu un ķīmiķu skolas, Vides akadēmija, kā arī Mazā matemātikas universitāte, kas visa mācību gada garumā piedāvā daudzveidīgas LU studentu un mācībspēku rīkotas bezmaksas nodarbības 8. – 12. klašu skolēniem. Laikā no 18. – 25. septembrim „Jauno skolas” ikvienu interesentu aicina pieteikties uz iepazīšanās pasākumu.

Līdz 9.oktobrim notiek uzņemšana LU studentu Biznesa inkubatorā

Facebook tīkla dibinātājs, viens no jaunākajiem miljardieriem pasaulē Marks Cukerbergs (Mark Zuckerberg) savu biznesu izveidoja 2004. gadā, studējot Hārvarda universitātē. Tesla Motors un PayPal līdzdibinātājs Īlons Masks (Elon Musk) pirmos ienākumus no uzņēmējdarbības sāka gūt studiju laikā Pensilvānijas universitātē. Mikus Losāns izveidoja LU studentu Biznesa inkubatoru, rakstot Bakalaura darbu LU Ekonomikas un vadības fakultātē.

Lasīt vairāk >

Zibsnij zibakcijā Rādi klasi kopā ar bērzu

9. septembrī iesaisties zibakcijā „Rādi klasi! ... kopā ar bērzu”. Sameklē skolas apkārtnē bērzu, sameklē klasesbiedrus un kopā uztaisiet vienu skaistu kadru (ievēro, ka kadrā jābūt ne tikai Tev un klasesbiedriem, bet arī pašam bērzam)! Bildi ieliec savos sociālajos tīklos Twitter vai Instagram ar mirkļbirku #raadiklasi, vai arī Dabasdati.lv Facebook lapā un norādi novērojuma vietu (apdzīvota vieta, skola, klase). Iespējams Tava klase laimēs iespēju viesoties modernākajā studiju ēkā Baltijā – jaunajā Latvijas Universitātes Dabas mājā Torņakalnā!

Ir sākusies pieteikšanās LU Fonda mecenātu stipendijām

Latvijas Universitātes (LU) Fonda mecenātu stipendijām 2015./2016. akadēmiskajam gadam varēs pieteikties līdz 30.septembra plkst. 23:59, aizpildot on-line pieteikuma anketu fonda mājas lapā www.fonds.lv. LU Fizikas un matemātikas fakultātes studenti var pretendēt uz Kristapa Morberga stipendiju, SIA „whiteCryption” pētniecības darbu stipendiju un uz stipendijām, ko izveidojušas pašvaldības, kā arī šogad atsākas SIA „Groglass” pētniecības stipendiju piešķiršana.

VIDEO: Valsts prezidenta uzruna Dabaszinātņu skolotāju konferencē

21. augustā konferencē „Dabaszinātnes un matemātika skolā – efektīvi un radoši” ar uzrunu piedalījās un skolotājus ar jauno mācību gadu sveica Valsts prezidents Raimonds Vējonis. Aicinām uzrunu skatīties video!

Lasīt vairāk >

Foto galerija: konference Dabaszinātnes un matemātika skolā – efektīvi un radoši

21. augustā notika konference „Dabaszinātnes un matemātika skolā – efektīvi un radoši”. Lai dalītos pieredzē un diskutētu, kā uzlabot darbu skolā, aizraujot skolēnus ar eksaktajiem mācību priekšmetiem, konferencē Latvijas Universitātē (LU) tikās vairāk nekā 600 skolotāju, augstskolu mācībspēku, izglītības politikas veidotāju, ekspertu, zinātnieku un uzņēmēju. Aicinām atskatīties uz konferencē notikušo krāšņā foto galerijā!

Lasīt vairāk >

Aicinām skolotājus uz nodarbībām par IT izmantošanu bioloģijas, fizikas un ķīmijas stundās

Dabaszinātņu un matemātikas izglītības centra eksperti aicina bioloģijas, fizikas un ķīmijas skolotājus piedalīties 12 stundu nodarbībās „Informāciju tehnoloģiju jēgpilna izmantošana bioloģijas/fizikas/ķīmijas stundās”. Nodarbības notiks 24. oktobrī un 14. novembrī Rīga, LU Fizikas un matemātikas fakultātē, Zeļļu ielā 25 (agrāk Zeļļu iela 8).