Aizraujošās darbnīcās skolēni iepazīs Latvijas Universitātes Dabaszinātņu akadēmisko centru

Aizraujošās darbnīcās skolēni iepazīs Latvijas Universitātes Dabaszinātņu akadēmisko centru
29.09.2015.

Sestdien, 3. oktobrī, plkst. 10.00 – 15.00 vairāk nekā 400 skolēnu pētīs, spēlēs, eksperimentēs, svērs un mērīs Jauno dabaszinātnieku un matemātiķu skolu svētkos „Daba un zinātne - aizraujoši!”. To mērķis ir iepazīstināt jauniešus ar moderno Latvijas Universitātes (LU) Dabaszinātņu akadēmisko centru Torņakalnā, kā arī ar LU Jauno biologu, fiziķu, ģeogrāfu un ķīmiķu skolām, Vides akadēmiju, Mazo matemātikas universitāti, kas visa mācību gada garumā piedāvā daudzveidīgas LU apmaksātas nodarbības 8. – 12. klašu skolēniem.

Sadarbojoties ar LU Dabaszinātņu un matemātikas izglītības centru, visas sešas Jauno dabaszinātnieku un matemātiķu skolas dalībniekiem būs sarūpējušas aizraujošas eksakto mācību priekšmetu darbnīcas. Ģeogrāfi aicinās jauniešus iepazīt LU Dabaszinātņu akadēmiskā centra pagrabus, meklējot "gaismu tuneļa galā". Matemātiķi meklēs risinājumu neatrisināmajam jeb aizraus ar paradoksāliem uzdevumiem. Biologu laboratorijā varēs piejaucēt eksotiskus prusakus, kamēr ķīmijas un fizikas darbnīcās skolēni eksperimentēs, pārliecinoties, ka intuitīvai sajūtai ne vienmēr var uzticēties un ka pat nelieli eksperimenti slēpj patiesu brīnumu. 

Darbnīcas būs sagatavojusi arī LU Dabaszinātņu un matemātikas izglītības centra komanda un svētku atbalstītāji. Centrs aicinās izspēlēt „Mendeļejeva sapni”, kas palīdzēs saistošā veidā apgūt ķīmisko elementu periodisko tabulu. Mērniecības un teritorijas plānošanas uzņēmums „Metrum” ļaus skolēniem pārbaudīt, vai LU Dabaszinātņu akadēmiskā centra teritorija ir uzmērīta pareizi. Savukārt „Latvijas Valsts meži” un „Meža un koksnes produktu pētniecības un attīstības institūts” darbnīcā varēs izmēģināt meža tehnikas simulatoru un uzbūvēt koka tiltu bez skrūvēm. 

Turpmāk Jauno dabaszinātnieku un matemātiķu skolu nodarbības notiks reizi mēnesī, piedāvājot plašu aktivitāšu klāstu: konkursus, lekcijas, praktiskas nodarbības laboratorijās un brīvā dabā, eksperimentus un pētījumus. Plašāka informācija par nodarbībām.