Prātnieku laboratorija zinātkāriem skolēniem

Esi zinātkārs 4. vai 5. klases skolēns, kam patīk eksperimentēt? Tev patīk pētīt dabā un laboratorijā? Vēlies, lai tavas domāšanas un matemātikas prasmes kļūtu vēl labākas? Esi gatavs spert pirmos soļus programmēšanas pasaulē? Latvijas Universitātes (LU) Prātnieku laboratorija ir domāta tieši tev!

LU skolēniem piedāvā iespēju iesaistīties Prātnieku laboratorijā, kur būs iespēja attīstīt radošo, kritisko un abstrakti loģisko domāšanu, iesaistoties iknedēļas dabaszinātņu, matemātikas un programmēšanas nodarbībās.

Dabaszinātņu nodarbībās skolēni varēs audzēt kristālus,  ielūkoties kriminālistikas nozarē, pētīt dažādus augļus un ūdeni, noskaidrot, vai augi ir dzīvi, , saprast, kā cilvēks ietekmē citus dzīvos organismus, kā arī pat veidot robotu!

Matemātikas nodarbībās būs iespēja veidot un attēlot sakarības, atpazīt stratēģijas, risināt prāta mīklas, savukārt programmēšanā varēs  iepazīties ar cikliem, sazarojumiem, algoritmiem, skaitīšanas sistēmām un iemācīties veidot spēli!

Apguvis Prātnieku laboratorijas mācību programmu, skolēns pratīs risināt problēmsituācijas, zinās dažādus veidus, kā risināt uzdevumus, mācēs pielietot savas zināšanas novērojot, eksperimentējot, klasificējot, būs attīstījis radošumu un pašizziņu, aplūkojis dažādas jomas un saredzējis to kopīgās iezīmes.

Pirmajā mācību gadā nodarbības notiks pirmdienās/ceturtdienās plkst. 15.30-17.30 LU Starpnozaru izglītības inovāciju centrā (SIIC), Zeļļu ielā 23.

Vecāku līdzmaksājums – 25 eiro mēnesī.

Pirmā nodarbība 3. oktobrī. Pieteikšanās līdz 26. septembrim elektroniski šeit.

Papildu informācija, rakstot e-pastā ilze.france@lu.lv