Zaļā josta izsludina konkursu Latvijas izglītības iestāžu pedagogiem

Zaļā Josta sadarbībā ar Valsts izglītības satura centru un LU Fizikas un matemātikas fakultātes „Dabaszinātņu un matemātikas izglītības centrs” izsludina konkursu Latvijas izglītības iestāžu pedagogiem „Interaktīvu mācību metožu izmantošana vides izglītības īstenošanā, integrējot mācību stundās jautājumus par klimata pārmaiņu veicinošo faktoru samazināšanas iespējām skolā un mājās”. Konkursa mērķis ir veicināt skolotāju darbā inovācijas – mūsdienīgu un efektīvu mācību metožu, formu, paņēmienu un mācību līdzekļu izmantošanu, ieviešot mācību procesā jautājumus skolēnu izpratnes veicināšanai par klimata pārmaiņām, to potenciālo ietekmi uz Latviju un pasauli, par iespējām samazināt siltumnīcefekta gāzu emisijas, taupot enerģiju un citus resursus mācību iestādē un mājās.

Izsludināta „Ekselences balva” izciliem skolotājiem

IZM Valsts Izglītības satura centrs, Latvijas Universitātes Dabaszinātņu un matemātikas izglītības centrs, Latvijas Universitātes Fonds, uzņēmumu asociācijas un uzņēmēji aicina izvirzīt „Ekselences balvai” fizikas, ķīmijas, bioloģijas vai matemātikas skolotājus, kas izcili īsteno inovatīvu mācību procesu dabaszinātnēs un matemātikā! „Ekselences balva” izveidota, lai godinātu un atbalstītu inovatīvus un profesionālus matemātikas, fizikas, ķīmijas un bioloģijas skolotājus. Tā radīta ar pārliecību, ka izcilus skolēnus var sagatavot izcili skolotāji. Tāpēc balvas iniciatori vēlas izcelt skolotājus, kas inovatīvi strādā ik dienu, kā arī iedvesmot aizvien vairāk skolu komandas uz radošu un efektīvu darbību mācību stundās.

Tematiskā pēcpusdiena 23.oktobrī

Sākot ar šī gada septembri Dabaszinātņu un matemātikas izglītības centra speciālisti aizsākuši jaunu tradīciju - katru ceturto mēneša otrdienu fizikas, ķīmijas, bioloģijas un matemātikas skolotāji, kā arī skolu komandas tiek aicinātas uz „Tematiskajām pēcpusdienām”, lai kopīgi risinātu skolā aktuālus jautājumus. Oktobra "pēcpusdiena" iekrīt 23.datumā. Visi interesenti laipni lūgti pieteikt savu dalību līdz 19.oktobrim!

Lasīt vairāk >

Izsludinām sacensības par labāko skolēnu konkursa logo ideju

Virtuālā skolēnu konkursa dalībniek! Dabaszinātņu un matemātikas izglītības centra komanda izsludina sacensību par labāko ideju skolēnu virtuālā konkursa dabaszinātnēs un matemātikā logotipam! Aicinām Tevi būt aktīvam un radošam un iesūtīt savas logo idejas! Visas iesūtītās logo skices tiks publicētas mūsu mājas lapā www.dzm.lu.lv. Labākās idejas autoru gaida pārsteiguma balvas!

Lasīt vairāk >

Inovatīvās pieredzes skolas - skolu tīkls pārmaiņām dabaszinātņu izglītībā

Šī gada 11.oktobrī aizvadīti jaunajā mācību gadā pirmie divi Valsts izglītības satura centra Inovatīvo pieredzes skolu reģionālie semināri. Semināri notika Lizuma vidusskolā un Valmieras Valsts ģimnāzijā. Tie ievadīja 16 pasākumu ciklu visā Latvijā, kura ietvaros 22 Inovatīvās pieredzes skolas pulcējas vienkopus ar Latvijas Universitātes Dabaszinātņu un matemātikas izglītības centra ekspertiem, lai profesionāli sadarbotos, savstarpēji apmainītos ar inovatīvu pieredzi mūsdienīgu stundu plānošanā un īstenošana, atbalsta materiālu un tehnoloģiju izmantošanā, skolēnu intereses veicināšanā par eksaktajām zinātnēm u.c. Iegūtās prasmes un zināšanas Inovatīvās pieredzes skolas izmantos tālāk, strādājot kopā ar citām sava novada skolām, radot pamatu ilgtspējīgas atbalsta sistēmas izveidei uzsākto reformu dabaszinātnēs un matemātikā ieviešanai katrā skolā, katrā klasē.

Piedzīvojumu vakari Dabas muzejā

Oktobra sestdienās (13., 20. un 27. oktobrī) plkst. 18:00 Latvijas Dabas muzejā notiks īpaši pasākumi – piedzīvojumu vakari „Sikspārņa vēstījums”. Krēslā, kas ir sikspārņu iemīļotākais diennakts laiks, visi interesenti aicināti kabatas lukturīšu gaismā apmeklēt muzeju un iepazīt noslēpumaino un nostāstiem apvīto nakts dzīvnieku – sikspārni. Klausīties dažādus stāstus, piedalīties tematiskās spēlēs, pildīt uzdevumus, kā arī iepazīt citus dzīvniekus, kas rosās tumsas aizsegā, aicinātas ģimenes ar bērniem.

Aizvadīta Pirmā starptautiskā PROFILES projekta konference

Šī gada 24.-26. septembrī Berlīnē notika pirmā starptautiskā PROFILES projekta konference, kurā ar savu pieredzi dalījās arī Latvijas PROFILES komanda. Konferencē pirmo reizi PROFILES ietvaros vienkopus pulcējās gan visu partnerinstitūciju darba grupu dalībnieki – vadošie Eiropas dabaszinātņu izglītības pētnieki un praktiķi, gan projektā iesaistītie skolotāji, lai prezentētu projektā paveikto un diskutētu par turpmāk veicamajiem darbiem. Dalībnieki piedalījās plenārsēdēs, stendu referātu sesijā un darbnīcās.

Otrā Jauno fiziķu skolas nodarbība: Pievilcīgais magnētisms

Latvijas Universitātes Fizikas un matemātikas fakultātes Fizikas nodaļas studenti un mācībspēki turpina iesākto tradīciju un aicina arī šajā mācību gadā vidusskolēnus uz Jauno fiziķu skolu, kas notiks katra mēneša otrajā sestdienā. Otrā šīs sezonas nodarbība notiks 13. oktobrī no plkst. 10.00 līdz 15.00, nodarbības temats: Pievilcīgais magnētisms.