Inovatīvās pieredzes skolas - skolu tīkls pārmaiņām dabaszinātņu izglītībā

Šī gada 11.oktobrī aizvadīti jaunajā mācību gadā pirmie divi Valsts izglītības satura centra Inovatīvo pieredzes skolu reģionālie semināri. Semināri notika Lizuma vidusskolā un Valmieras Valsts ģimnāzijā. Tie ievadīja 16 pasākumu ciklu visā Latvijā, kura ietvaros 22 Inovatīvās pieredzes skolas pulcējas vienkopus ar Latvijas Universitātes Dabaszinātņu un matemātikas izglītības centra ekspertiem, lai profesionāli sadarbotos, savstarpēji apmainītos ar inovatīvu pieredzi mūsdienīgu stundu plānošanā un īstenošana, atbalsta materiālu un tehnoloģiju izmantošanā, skolēnu intereses veicināšanā par eksaktajām zinātnēm u.c. Iegūtās prasmes un zināšanas Inovatīvās pieredzes skolas izmantos tālāk, strādājot kopā ar citām sava novada skolām, radot pamatu ilgtspējīgas atbalsta sistēmas izveidei uzsākto reformu dabaszinātnēs un matemātikā ieviešanai katrā skolā, katrā klasē.

Inovatīvās pieredzes skolu komandas (vadība, ķīmijas, fizikas, bioloģijas un matemātikas skolotāji) sevi kā profesionāļus efektīvu pārmaiņu ieviešanā dabaszinātņu un matemātikas izglītībā pierādījušas, ilgtermiņā darbojoties kā ESF VISC projekta „Dabaszinātnes un matemātika” pilotskolas. Apvienojoties Inovatīvās pieredzes skolu tīklā šīs komandas apņēmušās visa mācību gada laikā strādāt kopā ar vēl citām 129 Latvijas skolām, lai sniegtu profesionālu atbalstu skolu izaugsmē, pārmaiņas ieviešot. Skolotāji vadīs, vēros un analizēs eksakto mācību priekšmetu stundas, dalīsies pieredzē par projekta „Dabaszinātnes un matemātika” materiālu izmantošanu savās stundās. Tādējādi skolotāji pilnveido savu profesionalitāti, esot reālā klases situācijā un analizējot savu darbu kopā ar kolēģiem.

Inovatīvo pieredzes skolu tīklā darbojas A.Upīša Skrīveru vidusskola,
Baumaņu Kārļa Viļķenes pamatskola, Brocēnu vidusskola, Cēsu 2. pamatskola,  Daugavpils pilsētas centra ģimnāzija, Daugavpils 3. vidusskola, Druvas vidusskola, Jelgavas Valsts ģimnāzija, Kalsnavas pamatskola, Krustpils pamatskola, Liepājas Valsts 1. ģimnāzija, Lizuma vidusskola, Ogres Valsts ģimnāzija, Rīgas Valsts 3. ģimnāzija, Rīgas Zolitūdes ģimnāzija, Smiltenes ģimnāzija, Tukuma 2. pamatskola, Valmieras Valsts ģimnāzija, Vecumnieku vidusskola, Ventspils 1. ģimnāzija, Ventspils 2. pamatskola, Viļānu vidusskola.

Foto: Inovatīvo pieredzes skolu reģionālais seminārs Valmieras Valsts ģimnāzijā. No DZM IC arhīva.