Aicina izvirzīt skolotājus Ekselences balvai

15.10.2013.

Līdz 7.novembrim skolu vadība, vecāku un skolēnu organizācijas, skolotāju asociācijas, pašvaldības, augstskolas un uzņēmumi aicināti „Ekselences balvai” izvirzīt profesionālākos un radošākos bioloģijas, fizikas, ķīmijas un matemātikas skolotājus.

„Ekselences balva” jau trešo gadu ir skolotāju profesionālās meistarības apliecinājums – pasākums, kas plašākas sabiedrības vidū ļauj atklāt to, cik daudz dabaszinātnēs un matemātikā ir patiesi izcilu skolotāju, kuri spēj veidot mācību procesu atbilstošu laikam. Vienlaikus pasākums ir platforma skolotājiem saistošu un oriģinālu ideju apmaiņai.

„Ekselences balvu” organizē Latvijas Universitātes Dabaszinātņu un matemātikas izglītības centrs, Valsts izglītības satura centrs un Latvijas Universitātes Fonds. Par 1000 latu lielu balvu katra mācību priekšmeta skolotājam rūpējas uzņēmumu asociācijas un uzņēmēji. Par ilggadējiem projekta atbalstītājiem kļuvuši Latvijas Elektrotehnikas un elektronikas rūpniecības asociācija, Latvijas Ķīmijas un farmācijas uzņēmēju asociācija, kā arī SIA „Metrum”.

„Ja jums zināms izcils skolotājs, ar kura darbu lepojaties, kurš savās stundās māca skolēniem būt uzņēmīgiem un radošiem, rosina skolēniem darboties kā pētniekiem, aicina izmantot informācijas tehnoloģiju priekšrocības, vada stundas arī ārpus klases, kā arī dalās savā pieredzē ar kolēģiem, izceliet skolotāju ar balvas palīdzību! Kopīgi mēs nodrošināsim, lai skolotāja milzīgais darbs, ko viņš ieguldījis, lai darba tirgū nākotnē nonāktu zinoši, prasmīgi un uzņēmīgi jaunieši, tiktu novērtēts un kalpotu par paraugu ikvienam skolotājam visā Latvijā”, aicina „Ekselences balvas” organizatori.

Lai izvirzītu skolotāju „Ekselences balvai”, pieteicējam jāaizpilda pieteikuma veidlapa, kurai jāpievieno skolotāja CV. „Ekselences balvas” nolikums, kā arī pieteikuma veidlapas un plašāka informācija par projektu atrodama LU Dabaszinātņu un matemātikas izglītības centra interneta vietnē www.dzm.lu.lv. Pieteikumu iesniegšanas termiņš - 2013.gada 7. novembris (pasta zīmogs vai elektroniskā paraksta datums).

Labākie no balvai izvirzītajiem skolotājiem 3. decembrī tiksies klātienē, lai konkursā analizētu mācību situācijas, risinātu metodiskus uzdevumus, modelētu un vadītu nodarbības skolēniem. Dienas noslēgumā kopīgi svinēsim paveikto un apbalvošanas ceremonijā godināsim labākos no labākajiem.

"Ekselences balvas" nolikums

"Ekselences balvas" pieteikuma veidlapa

"Ekselences balvas" CV forma

"Ekselences balvas" kritēriji

Atskats no "Ekselences balvas" 2012 pasniegšanas ceremonijas: šeit.
Atskats no "Ekselences balvas" 2011 pasniegšanas ceremonijas: šeit.

Foto: No "Ekselences balvas" 2012 pasniegšanas ceremonijas; Toms Grīnbergs, LU Preses centrs.