LU Dabaszinātņu un matemātikas izglītības centrs rīko profesionālu treniņu studentiem

Dabaszinātņu un matemātikas izglītības centrs (DZM IC) uz intensīvu profesionālu treniņu darbam ar skolēniem aicina LU studentus, kuri studē vai studējuši kādā no ķīmijas, fizikas, bioloģijas, matemātikas, dabaszinātņu jomām. To gaitā interesenti DZM IC ekspertu vadībā mācīsies profesionāli veidot un vadīt eksaktās nodarbības, organizēt darbnīcas un pasākumus skolēniem. Apgūs, kā strādāt ar auditoriju un lietot dažādus komunikāciju modeļus, kā veidot un vadīt mūsdienīgas mācību aktivitātes, lai ieinteresētu skolēnus par eksaktajām nozarēm.

DZM IC piedalās konferencē Kā skolotājs zin, ka skolēns mācās

Latvijas Matemātikas skolotāju apvienība (LMSA) un izglītības uzņēmums „Lielvārds” šī gada 9. un 10.oktobrī Rīgas Valsts 2. ģimnāzijā organizēja konferenci "Kā skolotājs zin, ka skolēns mācās". Ar tematu „Profesionālā atgriezeniskā saite - informācija par mācīšanos. Projekta "Scientix" pieredze” konferencē uzstājās arī DZM IC eksperte Ilze France. Aicinām izmantot I.Frances piedāvātos materiālus!

Lasīt vairāk >

LTV Panorāma video: Skolēni aicināti uz Jauno dabaszinātnieku un matemātiķu skolām

LTV Panorāma sestdien, 3. oktobrī, apmeklēja Jauno dabaszinātnieku un matemātiķu skolu svētkus. Lai iepazītu katru no skolām un izvēlētos sev saistošāko jaunajam mācību gadam, 400 skolēnu svētku laikā izmēģināja spēkus skolu rīkotajās eksakto mācību priekšmetu darbnīcas.«Neesam sausiņi, kas skumīgi sēž laboratorijās» - tā Panorāmai atzina viens no studentiem, kuri sestdien nevis baudīja atvasaru, bet Latvijas Universitātes Dabaszinātņu akadēmiskajā centrā demonstrēja fizikas, ķīmijas un citu eksakto zinātņu interesantāko pusi.

LTV Panorāma video: Modris Šāvējs - skolotājs, kurš iedvesmo

Atzīmējot Skolotāju dienu, LTV Panorāma devās ciemos pie skolotāja, kurš iedvesmo. «Skolotājs, kurš ar smaidu uzlabo visu dienu» - tā par savu fizikas pasniedzēju Modri Šāvēju saka Mārupes vidusskolas skolēni. Šī gada sākumā Modris saņēma «Ekselences balvu» par īpaši inovatīvu pieeju mācību procesā. Balvu skolotājam pasniedza Latvijas Elektrotehnikas un elektronikas rūpniecības asociācija sadarbībā ar LU Dabaszinātņu un matemātikas izglītības centru, LU Fondu un VISC.

LNT Brokastis video: Orientēšanās jaunajā dabaszinātņu centrā

LNT Brokastis viesojās Latvijas Universitātes Dabaszinātņu akadēmiskajā centrā Torņakalnā, lai iepazītu jauno moderno centru un tā sniegtajām iespējām studentiem un skolēniem. Skolēni aicināti darboties Jauno dabaszinātnieku un matemātiķu skolās!

Lasīt vairāk >

Ar dabaszinātņu svētkiem atklāta jaunā sezona skolēnu nodarbībām Latvijas Universitātē

Ar krāšņiem svētkiem sestdien, 3.oktobrī, tika atklāta Jauno dabaszinātnieku un matemātiķu skolu organizēto nodarbību sezona skolēniem. Lai iepazītu katru no skolām un izvēlētos sev saistošāko jaunajam mācību gadam, 400 skolēnu svētku laikā izmēģināja spēkus skolu rīkotajās eksakto mācību priekšmetu darbnīcas. Svētki notika modernākajā studiju ēkā Baltijā – jaunajā LU Dabaszinātņu akadēmiskajā centrā (DAC) Torņakalnā.

Sirsnīgi sveicam skolotājus svētkos

Sirsnīgi sveicam skolotājus svētkos! Lai iedvesma aizvien jaunajam un gandarījums par jau paveikto!