Ar dabaszinātņu svētkiem atklāta jaunā sezona skolēnu nodarbībām Latvijas Universitātē

05.10.2015.

Ar krāšņiem svētkiem sestdien, 3.oktobrī, tika atklāta Jauno dabaszinātnieku un matemātiķu skolu organizēto nodarbību sezona skolēniem. Lai iepazītu katru no skolām un izvēlētos sev saistošāko jaunajam mācību gadam, 400 skolēnu svētku laikā izmēģināja spēkus skolu rīkotajās eksakto mācību priekšmetu darbnīcas. Svētki notika modernākajā studiju ēkā Baltijā – jaunajā LU Dabaszinātņu akadēmiskajā centrā (DAC) Torņakalnā.

LU darbojas Jauno biologu, fiziķu, ģeogrāfu un ķīmiķu skolas, Vides akadēmija, kā arī Mazā matemātikas universitāte, kas visa mācību gada garumā piedāvā daudzveidīgas LU studentu un mācībspēku rīkotas nodarbības 8. – 12. klašu skolēniem. Nodarbības motivē skolēnus mācīties eksaktās zinātnēs, sniedz zināšanas un praktiskas iemaņas papildus skolā apgūtajam, lai nākotnē jaunieši ar eksaktajām nozarēm būtu ieinteresēti saistīt savas studijas un karjeru.

Jauno dabaszinātnieku un matemātiķu skolu svētkus LU Dabaszinātņu un matemātikas izglītības centrs kopā ar skolām organizē jau 4. gadu. Tajos jauniešiem ir iespēja "pa atslēgas caurumu ieskatīties", kas tad notiek skolās un izvēlēties sev tuvāko visam mācību gadam. Savukārt ikgadējie svētku atbalstītāji SIA „Metrum” un AS „Latvijas Valsts meži” sadarbībā ar SIA „Meža un koksnes produktu pētniecības un attīstības institūts” savās darbnīcās skolēniem ļauj pārliecināties, ka eksaktās zinātnes ir aizraujoša un perspektīva joma nākotnes karjeras izvēlei.

Turpmāk LU apmaksātas nodarbības reizi mēnesī notiks katrā no Jauno dabaszinātnieku un matemātiķu skolām atsevišķi, piedāvājot plašu aktivitāšu klāstu: konkursus, lekcijas, praktiskas nodarbības laboratorijās un brīvā dabā, eksperimentus un pētījumus. Tās notiks gan DAC, gan LU Fizikas un matemātikas fakultātē. Aicināts ikviens 8. – 12. klases skolēns. Plašāka informācija atrodama dzm.lu.lv sadaļā Skolēniem.