Tiks atklāta Prātnieku laboratorija

03.10.2016.

3. oktobrī darbību uzsāks Latvijas Universitātes (LU) Prātnieku laboratorija, kas šogad paredzēta 4. – 5. klases skolēniem, taču pakāpeniski tā kļūs par daudzpakāpju ārpusstundu mācību centru. Laboratorijā skolēni darbinās prātu, vienotā sistēmā sasaistot dabaszinātņu, matemātikas un programmēšanas elementus.

Prātnieku laboratorijā  iknedēļas nodarbībās skolēni veiks prātu attīstošus uzdevumus, aizraujoši mācoties dabaszinātnes, matemātiku un programmēšanu. Apguvis Prātnieku laboratorijas mācību programmu, skolēns pratīs risināt problēmsituācijas, izvērtēs dažādus veidus, kā risināt uzdevumus, mācēs pielietot zināšanas novērojot un eksperimentējot. Mācību programma  ir vērsta uz skolēna radošuma, pašizziņas attīstīšanu un domāšanas procesa analīzi, saskatot kopīgo vairākās nozarēs.

Pirmajā mācību gadā Prātnieku laboratorija sagatavošanas grupā uzņems 4. - 5. klases skolēnus. Katru gadu, piedāvājot nodarbības arī citām klašu grupām, Prātnieku laboratorija augs kopā ar skolēniem, iesaistot prātniekus visās pamatskolas vecuma grupās. Nodarbības vadīs topošie skolotāji sadarbībā ar pieredzējušiem kolēģiem.

Prātnieku laboratorija nodarbības sāks plkst. 15.30. Žurnālistus aicinām ierasties plkst. 15.00 Zeļļu ielā 23, 6. stāvā, kur par nozīmīgo aizsākumu informēs Prātnieku laboratorijas programmas vadītāja vadošā pētniece, dr.math. Ilze France, un nodarbību vadītājus pārstāvēs "galvenais" students Arnolds Jurēvics.

Prātnieku laboratoriju veido LU Starpnozaru izglītības inovāciju centrs un SIA „Learn IT”. Projektu atbalsta SIA „Mikrotīkls”, ziedojumus administrē LU Fonds.