Video: D.Namsone par Ekselences balvu

30.11.2012. LU Dabaszinātņu un matemātikas izglītības centra vadītāja Dace Namsone LTV1 raidījumā "Labrīt, Latvija!" stāsta par „Ekselences balvas” finālu 29.novembrī, uz kuru tikās 19 izcili bioloģijas, fizikas, ķīmijas un matemātikas skolotāji, lai klātienē apliecinātu savu profesionalitāti un radošumu praktiskā darbībā.

Lasīt vairāk >

„Ekselences balvas” pretendenti – skolotāji tiekas klātienē

28.11.2012. Ceturtdien, 29.novembrī, Āgenskalna Valsts ģimnāzijā, Lavīzes ielā 2a, notiks „Ekselences balvas” fināls, kurā tiksies vairāk nekā 20 izcili bioloģijas, fizikas, ķīmijas un matemātikas skolotāji, lai klātienē apliecinātu savu profesionalitāti un radošumu praktiskā darbībā. Līdz šī gada 7. novembrim ikvienai skolai, pašvaldībai un jebkurai citai juridiskai iestādei bija iespēja izvirzīt sava novada profesionālākos un radošākos dabaszinātņu un matemātikas skolotājus „Ekselences balvai”. Izvirzītajiem pretendentiem klātienes kārta ir iespēja parādīt savu profesionalitāti praktiskā darbībā, vadot mācību stundu, reflektējot par mācību procesu un veicot radošus uzdevumus. Katra priekšmeta izcilākais skolotājs saņems Latvijas Universitātes (LU), Valsts Izglītības satura centra (VISC) un uzņēmēju kopīgi veidoto „Ekselences balvu”.

Jaunās fiziķu skolas nodarbība 8.decembrī

Latvijas Universitātes Fizikas un matemātikas fakultātes Fizikas nodaļas studenti un mācspēki turpina iesākto tradīciju un aicina arī šajā mācību gadā vidusskolēnus uz Jauno fiziķu skolu, kas notiks katra mēneša otrajā sestdienā no plkst. 10.00 līdz 15.00. Ceturtā un pēdējā šī gada nodarbība notiks 8.decembrī no plkst. 10.00 līdz 15.00, nodarbības temats: Izmēram ir nozīme.

Lasīt vairāk >

Akcijas „Nāc un dari kopā ar mums!” pirmais pasākums

23.11.2012. Latvijas Universitātes Dabaszinātņu un matemātikas izglītības centrs bioloģijas, ģeogrāfijas, fizikas, ķīmijas un matemātikas skolotājus aicina iesaistīties akcijā „Nāc un dari kopā ar mums!”. Akcijas pirmais pasākums notiks 2013.gada 4.janvārī plkst. 10.30 – 15.30 Latvijas Universitātes Lielajā aulā, Raiņa bulvārī 19, Rīgā. Pasākumā vienkopus pulcēsies dabaszinātņu un matemātikas skolotāji un 7. – 9. klašu skolēni no visas Latvijas. Skolotāji apmainīsies praktiskām radošām metodiskām idejām, kā dabaszinātņu priekšmetus 7. – 9. klasē mācīt skolēnam ne tikai labi izprotamā, bet arī saistošā veidā. Skolēni vadīs iepriekš mājās izveidotās darbstacijas citu skolu skolēniem, kā interesanti mācīties dabaszinātnes un matemātiku. Visiem kopā būs iespēja iesaistīties aizraujošā konkursā.

Lasīt vairāk >

Mazās matemātikas universitātes trešā nodarbība

23.11.2012. 2012. gada 1. decembrī Latvijas Universitātes Fizikas un matemātikas fakultātes (LU FMF) telpās, Zeļļu ielā 8, notiks Mazās matemātikas universitātes (MMU) trešā nodarbība. Trešās nodarbības lekciju temati: • Grafu teorija un tās pielietojumi (LU DF profesors Andris Ambainis); • Kā dalīt ar nulli un bezgalību?! (LU FMF docente Ingrīda Uļjane).

Tematiskā pēcpusdiena 27.novembrī

21.11.2012. Sākot ar šī gada septembri Dabaszinātņu un matemātikas izglītības centra speciālisti aizsākuši jaunu tradīciju - katru ceturto mēneša otrdienu fizikas, ķīmijas, bioloģijas un matemātikas skolotāji, kā arī skolu komandas tiek aicinātas uz „Tematiskajām pēcpusdienām”, lai kopīgi risinātu skolā aktuālus jautājumus. Novembra "pēcpusdiena" iekrīt 27.datumā. Visi interesenti laipni lūgti pieteikt savu dalību līdz 23.novembrim!

Lasīt vairāk >

Jauno fiziķu skolas trešā nodarbība

Latvijas Universitātes Fizikas un matemātikas fakultātes Fizikas nodaļas studenti un mācībspēki turpina iesākto tradīciju un aicina vidusskolēnus uz Jauno fiziķu skolu, kas notiek katra mēneša otrajā sestdienā no plkst. 10.00 līdz 15.00. Trešā šīs sezonas nodarbība notiks 10. novembrī no plkst. 10.00 līdz 15.00, Fizikas un matemātikas fakultātes telpās (Rīgā, Zeļļu ielā 8). Nodarbības temats: „Fizika pacels tevi spārnos!”.