Progresīvākie skolotāji sacentīsies Ekselences balvas finālā

Otrdien, 3.decembrī, Āgenskalna Valsts ģimnāzijā, Lavīzes ielā 2a, Rīgā notiks „Ekselences balvas” fināls, kurā tiksies 19 progresīvākie bioloģijas, fizikas, ķīmijas un matemātikas skolotāji, lai klātienē apliecinātu savu profesionālo meistarību un lauztu stereotipu, ka eksaktās zinātnes ir sausas un sarežģītas.

Aicinām uz mācību stundu Rīgas Zooloģiskajā dārzā

Kas gan var būt labāks par paša sajūtām un emocijām, par paša piedzīvojuma un atklājuma pieredzi? Balstoties uz šo senseno patiesību, zooloģiskais dārzs veido sadarbību ar skolām. Varbūt jautāsiet, ko gan var darīt zoodārzā - apciemo to reizi gadā un pietiek. Te jau arī slēpjas atšķirība – vai šis apciemojums ir organizēts kā vienas reizes ekskursija vai mērķtiecīgi plānota nodarbība. Tā dos iespēju koncentrēt uzmanību uz konkrētām tēmām, rēķinoties gan ar skolēnu interesēm un vajadzībām, gan ar izglītības standartu un mācību programmu prasībām, gan ar zoodārza iespējām.

Lasīt vairāk >

Jaunās fiziķu skolas nodarbība Dziļos laukos

Latvijas Universitātes Fizikas un matemātikas fakultātes Fizikas nodaļas studenti un mācībspēki turpina iesākto tradīciju un aicina arī šajā mācību gadā vidusskolēnus uz Jauno fiziķu skolu, kas notiek katra mēneša otrajā sestdienā no plkst. 10.00 līdz 15.00. Trešā šīs sezonas nodarbība notiks 9. novembrī no plkst. 10.00 līdz 15.00, nodarbības temats: Dziļos laukos.

Lasīt vairāk >

Skolēni aicināti iesaistīties virtuālā dabaszinātņu maratonā Domā! Zini! Mācies!

Pirmdien, 11. novembrī, Latvijas Universitātes Dabaszinātņu un matemātikas izglītības centra interneta vietnē www.dzm.lu.lv tiks atklāta virtuālā konkursa „Domā! Zini! Mācies!” piektā sezona. Konkurss ir ikvienam 7. – 9. klases skolēnam atvērts dabaszinātņu maratons, kas norisināsies pus gada garumā un sniegs iespēju gūt jaunas zināšanas, trenēt prātu un sacensties erudīcijā ar vienaudžiem no visas Latvijas.