Aicinām uz mācību stundu Rīgas Zooloģiskajā dārzā

Kas gan var būt labāks par paša sajūtām un emocijām, par paša piedzīvojuma un atklājuma pieredzi? Balstoties uz šo senseno patiesību, zooloģiskais dārzs veido sadarbību ar skolām. Varbūt jautāsiet, ko gan var darīt zoodārzā - apciemo to reizi gadā un pietiek. Te jau arī slēpjas atšķirība – vai šis apciemojums ir organizēts kā vienas reizes ekskursija vai mērķtiecīgi plānota nodarbība. Tā dos iespēju koncentrēt uzmanību uz konkrētām tēmām, rēķinoties gan ar skolēnu interesēm un vajadzībām, gan ar izglītības standartu un mācību programmu prasībām, gan ar zoodārza iespējām.

Novembrī un decembrī 50% LĒTĀK:

2013. gada nogalē zoodārzs piedāvā 50% atlaidi šādām mācību nodarbībām :

Dzīvnieku ķermeņu uzbūve (1. kl.)
Kāpēc lācim ir plata pēda, bet lūsis staigā uz pirkstiem? Vai visi putni spēj lidot? Cik kāju ir tūkstoškājim? Uz šiem un citiem jautājumiem bērni atradīs atbildes nodarbībā „Dzīvnieku ķermeņu uzbūve”. Tās mērķis - sniegt zināšanas par dzīvnieku uzbūvi un pielāgojumiem, parādīt cik daudzveidīga un interesanta ir dzīvnieku pasaule. Mācīsimies spēlējoties, vērosim dzīvniekus, bet dažus iepazīsim tuvumā. Tas rosinās jaunos pētniekus domāt, novērot un izzināt; sniegs neaizmirstamas emocijas, attīstīs dabisko zinātkāri un virzīs uz jauniem atklājumiem.

Dzīves vides – ūdens, sauszeme un gaiss (4.,5.,6., kl.)
Kāpēc leduslācim ir bieza vilna? Kāpēc čūskai nav kāju? Kāpēc žirafei ir tik garš kakls? Uz šiem un daudziem citiem jautājumiem var atbildēt, zinot, kur šie dzīvnieki dzīvo. Cilvēks dzīvo uz sauszemes, bet izgudro dažādas ierīces, lai varētu lidot un nirt, kāpt kalnos un ierakties zemes dzīlēs. Kur dzīvo pārējās dzīvās būtnes? Kas tās ietekmē, un kā tās pielāgojas dzīves videi? To skolēni uzzinās izspēlējot spēles, novērojot dzīvniekus, kā arī tuvumā aplūkojot un pieskaroties pieradinātiem dzīvniekiem. Šī nodarbība paredzēta 4.-6. klases skolēniem, iekļaujot dažādas spēles un darba lapas. Tā būs interesanta un noderīga gan skolēniem, gan skolotājiem.

Programmā ietilpst:

Saruna, derivātu apskate, darba lapas, novērojumi, spēles,
tiešā saskare ar dzīvniekiem, ekskursija.
Maršruts: Ietver līdz 10 dzīvnieku apskati atbilstoši tematam.
Ilgums: 1,5 -2 stundas
Valoda: nodarbības notiek latviešu un krievu valodā
Grupas lielums: no 10 līdz 30 personām
Cena: no 2013. gada 15. novembra līdz 31. decembrim -  10,00 Ls no grupas + ieejas biļete katram skolēnam 1,00 Ls.
Pieteikšanās: Tālrunis - 67518669, e-pasts: info@rigazoo.lv Pieteikums stājas spēkā pēc apstiprinājuma.

Lai mācību nodarbība zooloģiskajā dārzā nesagādātu vilšanos, skolotājus un skolēnus lūdzam izvēlēties laika apstākļiem un aktīvai pastaigai piemērotu apģērbu un apavus.