Video: Prof. Osborna lekcija par dabaszinātņu izglītību nākotnē

Ar publisku lekciju „Kurp virzās dabaszinātņu izglītība nākotnē?" 23. novembrī Latvijas Universitātē uzstājās Stenforda Universitātes profesors Džonatans Osborns (Jonathan Osborne) – viens no ietekmīgākajiem ekspertiem, kura vadībā tiek mainīta dabaszinātņu izglītības paradigma pasaulē. Aicinām noskatīties lekcijas videoierakstu!

LTV Panorāma video: Kompetencēs balstītas mācības – izglītības nākotne

No 23. līdz 27. novembrim Latvijā viesojas ASV Stenforda Universitātes profesors Džonatans Osborns, lai sadarbībā ar LU Dabaszinātņu un matemātikas izglītības centru īstenotu semināru ciklu par argumentācijas prasmēm dabaszinātņu izglītībā. Piedāvājam noskatīties LTV Panorāmas video sižetu, kurā profesors - viens no pasaules celmlaužiem pārejā uz kompetencēs balstītu izglītību, stāsta, kā šī pieeja atšķiras no pašreizējās – klasiskās pieejas un kāpēc ir labāka.

Lasīt vairāk >

Projekts Scientix vieno dabaszinātņu, tehnoloģiju, inženierzinātņu un matemātikas izglītību ar reālo pasauli

Pēdējo 6 gadu laikā projekts “Scientix” palīdzējis tūkstošiem dabaszinātņu, tehnoloģiju, inženierzinātņu un matemātikas (STEM) skolotājiem visā Eiropā eksperimentēt savās mācību stundās, attīstīt inovatīvas mācību metodes un iedvesmot nākamās zinātnieku paaudzes. Šie panākumi tiks atzīmēti “EMINENT” konferencē, kas 19. – 20. novembrī notiks Barselonā, Spānijā. Konferencē tiksies STEM izglītības partneri Eiropā, lai diskutētu par kopīgajiem izaicinājumiem nozarē un attīstītu nākotnes politiku. Ar savu redzējumu konferencē piedalīsies arī Latvijas Universitātes Dabaszinātņu un matemātikas izglītības centrs, kas koordinē projektu "Scientix" Latvijā.

Skolēni aicināti piedalīties konkursā Īsto Ameriku meklējot

Piedzīvojumu klubs „apPasaule'', Divu ratu brīvskolotāji sadarbībā ar Ārlietu ministriju izsludina konkursu Latvijas skolu jauniešiem - "Īsto Ameriku meklējot''. Līdz 30. novembrim, izmantojot izziņas materiālus un interneta vietnes, iepazīsti septiņas Dienvidamerikas valstis un meklē īpašo vietu, lietu, ēdienu, vai notikumu, kuru būtu jāapmeklē vai jāaplūko, jāizgaršo, vai jāpiedzīvo motoekspedīcijas dalībniekiem.

Skolotāji visā Eiropā atzīmēs Scientix nedēļu

Laikā no 16. līdz 20. novembrim dabaszinātņu skolotāji un izglītības eksperti visā Eiropā atzīmēs projekta „Scientix nedēļu”. Tuvojoties projekta noslēgumam, nedēļas mērķis ir dalīties projekta panākumos, skolotāju veiksmes stāstos un atsauksmēs, kā arī radīt labvēlīgu vidi projekta turpinājumam nākotnē.

Aicinājums uz pasaulē vadošā izglītības eksperta profesora Dž. Osborna lekciju

Ar publisku lekciju „Kurp virzās dabaszinātņu izglītība nākotnē?" 23. novembrī Latvijas Universitātē (LU) uzstāsies Stenforda Universitātes profesors Džonatans Osborns (Jonathan Osborne) – viens no ietekmīgākajiem ekspertiem, kura vadībā tiek mainīta dabaszinātņu izglītības paradigma pasaulē. Līdz 19. novembrim interesenti aicināti reģistrēties lekcijai LU Dabaszinātņu un matemātikas izglītības centra interneta vietnē.

Rīgā viesosies pasaulē vadošais izglītības eksperts profesors Dž. Osborns

Laikā no 23. līdz 27. novembrim Rīgā viesosies pasaulē vadošais izglītības eksperts, Stenforda Universitātes profesors Džonatans Osborns (Jonathan Osborne), lai sadarbībā ar Latvijas Universitātes (LU) Dabaszinātņu un matemātikas izglītības centru (DZM IC) īstenotu semināru ciklu par argumentācijas prasmēm dabaszinātņu izglītībā.