Aicinājums uz pasaulē vadošā izglītības eksperta profesora Dž. Osborna lekciju

09.11.2015.

Ar publisku lekciju „Kurp virzās dabaszinātņu izglītība nākotnē?" 23. novembrī Latvijas Universitātē (LU) uzstāsies Stenforda Universitātes profesors Džonatans Osborns (Jonathan Osborne) – viens no ietekmīgākajiem ekspertiem, kura vadībā tiek mainīta dabaszinātņu izglītības paradigma pasaulē. Līdz 19. novembrim interesenti aicināti reģistrēties lekcijai.

Tuvākajā nākotnē Latvijas skolās plānots ieviest jaunu mācību saturu, kas balstīts kompetenču pieejā – mainīt izglītības pieeju no informācijas nodošanas uz kompetenču apguvi. ASV jauno mācību saturu īsteno jau 30 štatos. Profesors Osborns, ASV jauno dabaszinātņu izglītības standartu un Starptautiskās skolēnu novērtēšanas programmas dabaszinātņu pētījuma (OECD pētījums PISA) vadītājs, lekcijā Rīgā dalīsies ar ASV pieredzi – skaidros, kas ir gaidāmo pārmaiņu pamatā, kādas ir jaunā satura priekšrocības un kāda – ietekme uz mācīšanu.

Lekcija notiks 23. novembrī plkst. 15.00 – 16.30 LU Dabaszinātņu akadēmiskajā centrā, zālē „Magnum”, 1. stāvā (Jelgavas ielā 1, Rīgā) angļu valodā ar tulkojumu latviešu valodā. Dalībnieku skaits ierobežots. Lekcijas tiešraide LU tiešraižu pirmajā kanālā.

Plašsaziņas līdzekļu pārstāvji pēc lekcijas plkst. 16.30 – 17.00 laipni aicināti uz tikšanos ar profesoru!

Profesors Osborns Latvijā viesosies no 23. līdz 27. novembrim, lai sadarbībā ar LU Dabaszinātņu un matemātikas izglītības centru īstenotu semināru ciklu par argumentācijas prasmēm dabaszinātņu izglītībā. Papildu informācija par vizītes programmu Rīgā: www.dzm.lu.lv. Programma ir īstenota, pateicoties Baltijas-Amerikas Brīvības Fonda (BAFF) finansējumam. Vairāk informācijas par BAFF stipendijām un lektoru atbalstu varat uzzināt, apmeklējot www.balticamericanfreedomfoundation.org  .