Projekts Scientix vieno dabaszinātņu, tehnoloģiju, inženierzinātņu un matemātikas izglītību ar reālo pasauli

17.11.2015.
Papildināts 25.11.2015.

Pēdējo 6 gadu laikā projekts “Scientix” palīdzējis tūkstošiem dabaszinātņu, tehnoloģiju, inženierzinātņu un matemātikas (STEM) skolotājiem visā Eiropā eksperimentēt savās mācību stundās, attīstīt inovatīvas mācību metodes un iedvesmot nākamās zinātnieku paaudzes. Šie panākumi tiks atzīmēti “EMINENT” konferencē, kas 19. – 20. novembrī notiks Barselonā, Spānijā. Konferencē tiksies STEM izglītības partneri Eiropā, lai diskutētu par kopīgajiem izaicinājumiem nozarē un attīstītu nākotnes politiku. Ar savu redzējumu konferencē piedalīsies arī Latvijas Universitātes Dabaszinātņu un matemātikas izglītības centrs, kas koordinē projektu "Scientix" Latvijā.

Daloties ar labās prakses piemēriem un zināšanām, “Scientix” atbalsta inovatīvu mācību metožu attīstību un ieviešanu STEM izglītībā. Projekts sistemātiski ir apkopojis informāciju par 400 STEM projektiem izglītībā un vairāk nekā 4 700 materiāliem skolām un pētniecībai. “Scientix” organizē arī regulāras profesionālās pilnveides nodarbības, piemēram, vebinārus, Moodle kursus un citas tiešsaistes mācību aktivitātes, kā arī klātienes tīklošanās aktivitātes, darbnīcas un nacionāla līmeņa konferences. Briselē notikušas 2 starptautiskas konferences, kas bija starp nozīmīgākajiem tīklošanās pasākumiem STEM izglītībā Eiropā. Šobrīd 6000 izglītotāji ir reģistrējušies kā daļa no “Scientix” tiešsaistes kopienas www.scientix.eu.

“EMINENT” (Experts Meeting in Education Networking) ir ikgadējs pasākums, ko organizē “European Schoolnet” – Eiropas izglītības ministriju tīkls. Lai diskutētu STEM nozīmi izglītībā un dzīvē Eiropā, šogad konference pulcēs 260 izglītības ekspertus, izglītības ministriju pārstāvjus un citus partnerus, t.sk., skolotājus.

“Izglītības sistēmas ir atslēgas, ar kuru palīdzību sasniegt Eiropas Savienības mērķus pētniecībā, attīstībā un inovācijās līdz 2020. gadam. Ir jāienāk inovatīvām pieejām, kā mācīt un mācītes, lai STEM mācību priekšmeti un karjera būtu jauniešiem pievilcīgāki. Viena no šīm pieejām ir piedāvāt skolotājiem piekļuvi plašākām profesionālās pilnveides aktivitātēm. Šī gada konferences fokusā būs centieni identificēt piemērotu politiku, lai risinātu globālos STEM izglītības jautājumus un problēmas,” vēsta Marks Durando (Marc Durando), “European Schoolnet” izpilddirektors.

Video par to, kā varam iegūt no "Scientix"

Papildu informācija:
“EMINENT” programma (pdf, angļu valodā)
Interaktīva “Scientix” e-grāmata (pdf, angļu valodā)
“Scientix” brošūra žurnālistiem (pdf, angļu valodā)
“Scientix” brošūra skolotājiem (pdf, angļu valodā)
Publikācija "How Scientix adds value to STEM education" (pdf, angļu valodā)
Plakāti skolām (pdf, latviešu valodā)
Kampaņas “Scientix Works” mājas lapa: scientix.eu/web/guest/scientixworks
Diskusijām Twitter iespējams sekot, lietojot #ScientixWorks