Rīgā viesosies pasaulē vadošais izglītības eksperts profesors Dž. Osborns

05.11.2015.

Laikā no 23. līdz 27. novembrim Rīgā viesosies pasaulē vadošais izglītības eksperts, Stenforda Universitātes profesors Džonatans Osborns (Jonathan Osborne), lai sadarbībā ar Latvijas Universitātes (LU) Dabaszinātņu un matemātikas izglītības centru (DZM IC) īstenotu semināru ciklu par argumentācijas prasmēm dabaszinātņu izglītībā.

Prof. Osborns ir viens no ietekmīgākajiem izglītības ekspertiem, kura vadībā tiek mainīta izglītības paradigma pasaulē. Viņš ir ASV jauno dabaszinātņu izglītības standartu un OECD pētījuma PISA vadītājs, kā arī ASV Nacionālās dabaszinātņu izglītības pētījumu asociācijas prezidents.

23. novembrī profesors uzstāsies ar publisku lekciju „Kurp virzās dabaszinātņu izglītība nākotnē?". Lekcija notiks 15.00 – 16.30 LU Dabaszinātņu akadēmiskajā centrā, zālē „Magnum” (Jelgavas ielā 1, Rīgā) angļu valodā ar tulkojumu latviešu valodā. Dalībnieku skaits ierobežots, reģistrācija lekcijai 9. – 19. novembrī.

24. un 25. novembrī profesors vadīs divu dienu semināru izglītības ekspertiem "Kāpēc argumentācijas prasmēm jābūt ietvertām dabaszinātņu mācību saturā?". Seminārā piedalīsies DZM IC , VISC, „Iespējamās misijas” eksperti un LU mācībspēki, kā arī Tartu Universitātes pētnieki.

26. novembrī prof. Osborns ar Latvijas izglītības sistēmu iepazīsies Rīgas Valsts 2. ģimnāzijā. Savukārt plkst. 14.30 – 16.00 uz prezentāciju – diskusiju “Argumentēšanas prasmes dabaszinātņu izglītībā” aicināti studenti. Diskusija notiks LU Dabaszinātņu akadēmiskajā centrā, 107. telpā angļu valodā.

27. novembrī plkst. 13.00 – 15.30 prof. Osborns piedalīsies diskusijā par to, kā celt skolēnu rezultātus Starptautiskajā skolēnu novērtēšanas programmas dabaszinātņu pētījumā (OECD pētījums PISA). Diskusijā piedalīsies arī VISC vadītājs Guntars Catlaks un DZM IC vadītāja Dace Namsone. Darba valoda – angļu.

Plašāka informācija par prof. Dž. Osbornu.

Semināru programma Rīgā ir īstenota, pateicoties Baltijas-Amerikas Brīvības Fonda (BAFF) finansējumam. Vairāk informācijas par BAFF stipendijām un lektoru atbalstu.