Janvārī sāksies aizraujošs virtuāls konkurss skolēniem

Turpinot ESF projekta „Dabaszinātnes un matemātika”  aizsākto tradīciju, jaunizveidotais Latvijas Universitātes Dabaszinātņu un matemātikas izglītības centrs, laikā no 2012. gada 16. janvāra līdz 22. aprīlim organizē virtuālu konkursu 7. – 9. klašu skolēniem. Konkurss katru nedēļu interneta vietnē www.dzm.lu.lv pārbaudīs un papildinās skolēnu zināšanas par ķīmiju, fiziku, bioloģiju un matemātiku, aicinot atbildēt uz āķīgiem un neierastiem jautājumiem.

Jaunā Dabaszinātņu un matemātikas izglītības centra devīze ir „Dabaszinātnes un matemātika skolā – aizraujoši!”, tāpēc konkursa mērķis nav tikai pārbaudīt skolēnu erudīciju un dot iespēju apgūt eksaktos priekšmetus arī ārpus skolas sola, bet pierādīt, ka  fiziku, bioloģiju, ķīmiju un matemātiku var apgūt patiešām aizraujošā veidā. Tāpēc visu konkursa norises laiku centrs paralēli konkursam piedāvās arī citas skolēnu interesi saistošas aktivitātes -  mājās veikt neparastus eksperimentus, risināt cietos riekstus un iepazīties ar interesantiem zinātnes faktiem. Lai tie būtu pietuvināti reālajai dzīvei un Latvijas situācijai, interesanto faktu tapšanā šogad ir iesaistījies arī Latvijas Universitātes Botāniskais dārzs,  AS „Latvenergo” Enerģētikas muzejs, AS „Latvijas valsts meži” un AS „Latvijas Zaļais punkts”.Turklāt visas aktivitātes notiek radošā un atraktīvā virtuālā vidē, kur iespēja sazināties ar citiem konkursa dalībniekiem un centra speciālistiem forumā.

Iepazīties ar konkursa noteikumiem iespējams: šeit