Uzņēmēji apbalvos dabaszinātņu un matemātikas skolotājus

Otrdien, 3.decembrī, plkst. 17.00 Latvijas Universitātes (LU) Mazajā aulā (Raiņa bulv. 19) notiks „Ekselences balvas” ceremonija, kurā uzņēmēji apbalvos progresīvākos bioloģijas, fizikas, ķīmijas un matemātikas skolotājus. „Ekselences balvu” 1000 latu vērtībā saņems 4 skolotāji, kuri savu profesionālo meistarību apliecinās konkursa finālā, kurš dienas pirmajā pusē norisināsies Āgenskalna Valsts ģimnāzijā. Apbalvošanas ceremonijā piedalīsies un skolotājus sveiks Valsts prezidents Andris Bērziņš, Izglītības un zinātnes ministrijas parlamentārais sekretārs Kārlis Eņģelis un LU rektors prof. Mārcis Auziņš, kā arī uzņēmēji.

„Ekselences balva” jau trešo gadu ir uzņēmēju iniciatīva un atbalsts eksaktās izglītības stiprināšanai, lai nākotnē darba tirgū nonāktu zinoši, prasmīgi un uzņēmīgi jaunieši. Šogad skolotājus apbalvos Latvijas Elektrotehnikas un elektronikas rūpniecības asociācija, Latvijas Ķīmijas un farmācijas uzņēmēju asociācija, Tenax grupas būvķīmijas ražošanas uzņēmums SIA „TENACHEM”, mērniecības un teritorijas plānošanas uzņēmums SIA "METRUM" un izglītības uzņēmums SIA „LIELVĀRDS”. Balvai šogad izvirzīti 47 skolotāji, kuri, izmantojot radošas mācību metodes un informācijas tehnoloģijas, aizrauj jauniešus ar eksaktajiem mācību priekšmetiem, māca viņiem būt uzņēmīgiem un radošiem, skolotāji, ar kuriem lepojas skolas vadība un kurus uzteic vecāki.

„METRUM” padomes priekšsēdētājs Edgars Šīns norāda: „„METRUM” augstu vērtē iespēju jau trešo gadu izteikt atzinību izcilākajiem Latvijas dabaszinātņu un matemātikas skolotājiem, kuri eksaktās zinātnes spēj parādīt kā aizraujošas un interesantas, tādējādi skolēnus motivējot gan mācībām, gan profesijas izvēlei. Skolotāju izcilību veido ne vien dziļās zināšanas, bet arī viņu radošums un inovatīva pieeja – vērtības, kas ļoti svarīgas kopš darbības sākuma ir bijušas arī mūsu uzņēmumam”.

„Laiks un zināšanas ir divas pasaulē vērtīgākās valūtas, kas ikvienam cilvēkam var piederēt. Taču izšķirīgā loma vienmēr būs tieši zināšanām, kuru pilnveide ir nebeidzams un tieši tāpēc - tik nozīmīgs process. „LIELVĀRDS” kā vadošais izglītības uzņēmums Latvijā vienmēr atbalstījis zināšanas, kā arī tiekšanos uz izcilību to pilnveidē. Tāpēc esam gandarīti sniegt savu atbalstu „Ekselences balvai”, kas ikvienam tās dalībniekam un laureātam ir ne tikai izcilības apliecinājums, bet arī motivācija paplašināt zināšanas jauniem sasniegumiem, ko arī no sirds novēlu!" teic Aivars Gribusts, „LIELVĀRDS” valdes priekšsēdētājs.

Sacensību fināls, kurā par galveno balvu sacentīsies 19 skolotāji, notiks 3.decembrī plkst. 10.00 Āgenskalna Valsts ģimnāzijā, Lavīzes ielā 2a. Finālistu uzdevums, vadot mācību stundas fragmentu un risinot problemātiskas mācību situācijas, būs parādīt, ka viņi spēj ne tikai iemācīt, bet arī aizraut skolēnus ar eksaktajām zinātnēm.

Pasākumu organizē LU Dabaszinātņu un matemātikas izglītības centrs, Valsts Izglītības satura centrs un LU Fonds.

Plašsaziņas līdzekļu pārstāvji aicināti tikties ar finālistiem un piedalīties aizraujošā bioloģijas, fizikas, ķīmijas vai matemātikas stundā Āgenskalna Valsts ģimnāzijā, kā arī balvas pasniegšanas ceremonijā. Ceremonijas translācija tiešraidē būs skatāma LU portālā http://www.lu.lv/tiesraide/.