Svētīgus Ziemassvētkus un laimīgu Jauno gadu

Svētīgus Ziemassvētkus un laimīgu Jauno gadu
Dabaszinātņu un matemātikas izglītības centra komanda vēl svētīgus Ziemassvētkus un laimīgu Jauno gadu!

Lasīt vairāk >

Skolotāji – līderi tiekas praktiskās nodarbībās DZM IC

Skolotāji – līderi tiekas praktiskās nodarbībās DZM IC
Ceturtdien, 4.decembrī, uz mācību semināru skolotājiem LU tikās ap 40 fizikas, bioloģijas, ķīmijas un matemātikas skolotāju – līderu. Sanākušie skolotāji VISC Inovatīvās pieredzes skolu tīkla ietvaros ir pierādījuši savu meistarību un ir aicināti piedalīties LU Dabaszinātņu un matemātikas izglītības centra iniciatīvā – mācību priekšmetu skolotāju – līderu grupās, lai kopā ar centra ekspertiem kļūtu vēl profesionālāki savos mācību priekšmetos. Šoreiz nodarbības bija veltītas modelēšanas tēmai. Centra vadītāja Dace Namsone un pētniece Līga Čakāne vadīja nodarbību par to, kā skolēns ar modelēšanas palīdzību nonāk pie jaunām zināšanām un prasmēm. Skolotāji, veicot praktiskus uzdevumus, mācījās, gan par modeļu veidošanas priekšrocībām, gan to, kā mācīt skolēnam modelēt.

Lasīt vairāk >

Jauno Fiziķu skolas nodarbība Dzelžainā loģika

Jauno Fiziķu skolas nodarbība Dzelžainā loģika
Jauno Fiziķu skola turpina savu piekto sezonu, tradicionāli organizējot nodarbības katra mēneša otrajā sestdienā LU Fizikas un matemātikas fakultātē, Rīgā, Zeļļu ielā 8. Vai esi kādreiz domājis par to, kā no strāvas, kas skrien pa vadiem, var iegūt datoru, kas izpilda sarežģītas darbības un rēķina kosmisku objektu trajektorijas desmit gadus uz priekšu? Ieskatu jautājuma atbildē centīsimies atrast nākamajā Jauno Fiziķu skolas nodarbībā par elektroniku 13. decembrī. Kopīgi apskatīsim, kas lācītim vēderā jeb no kā sastāv elektroniskās shēmas, kas ir pamatā ikdienas ierīcēm, kā arī papētīsim mikroshēmu darbību principus, bet praktiskajā darbā paši mēģināsim izveidot savu shēmu!

Lasīt vairāk >

Starptautiskajā dabaszinātņu izglītības konferencē 2014 tiek augstu novērtēta DZM IC pieredze

Starptautiskajā dabaszinātņu izglītības konferencē 2014 tiek augstu novērtēta DZM IC pieredze
Laikā no 24. – 27. novembrim LU Dabaszinātņu un matemātikas izglītības centra vadītāja Dace Namsone un pētniece Līga Čakāne piedalījās Starptautiskajā dabaszinātņu izglītības konferencē 2014 (ISEC2014), kas notika Singapūrā. DZM IC ekspertes konferencē vadīja darbnīcu skolotājiem, skolotāju tālākizglītotājiem un pētniekiem par dabaszinātņu skolotāju profesionālās pilnveides modeli, kāds DZM IC ekspertu vadībā tiek īstenots Latvijā projekta „PROFILES” ietvaros. Par savu publikāciju „Profesionālās pilnveides modelis dabaszinātņu skolotājiem: projekta „PROFILES” pieredze Latvijā” D.Namsone un L. Čakāne tika nominētas ISEC – Springer labāko publikāciju balvai. No 40 balvai pieteiktajām publikācijām, Latvijas ekspertes iekļuva labāko trijniekā. Raksts tiks publicēts jaunajā izdevniecības „Springer” krājumā.

Lasīt vairāk >