Starptautiskajā dabaszinātņu izglītības konferencē 2014 tiek augstu novērtēta DZM IC pieredze

01.12.2014.

Laikā no 24. – 27. novembrim LU Dabaszinātņu un matemātikas izglītības centra vadītāja Dace Namsone un pētniece Līga Čakāne piedalījās Starptautiskajā dabaszinātņu  izglītības konferencē 2014 (ISEC2014), kas notika Singapūrā.

Šogad konferences moto bija „Paplašinām robežas – ieguldām mūsu nākotnē!”. Konferences mērķis bija pārskatīt robežas, kas veido dabaszinātņu izglītībā pastāvošās prakses un domāšanas veidu. Tika diskutēts, vai un cik lielā mērā šīsdienas dabaszinātņu izglītība spēs apmierināt nākotnes vajadzības. Tēmas ietvaros konferencē tika pārstāvēti vairāki virzieni: profesionālā pilnveide un skolotāju izglītība, vērtēšana, dabaszinātņu izglītība ārpus klases, pētījumi par dabaszinātņu mācīšanos un mācīšanu, mācību standarts un izglītības politika, jaunie mediji un tehnoloģijas, lasītprasme dabaszinātnēs.

DZM IC ekspertes konferencē vadīja darbnīcu skolotājiem, skolotāju tālākizglītotājiem un pētniekiem par dabaszinātņu skolotāju profesionālās pilnveides modeli, kāds DZM IC ekspertu vadībā tiek īstenots Latvijā projekta „PROFILES” ietvaros. Par savu publikāciju „Profesionālās pilnveides modelis dabaszinātņu skolotājiem: projekta „PROFILES” pieredze Latvijā” (Science Teachers’ Professional Learning Model: The Experience from Profiles Project in Latvia) D.Namsone un L. Čakāne tika nominētas ISEC – Springer labāko publikāciju balvai (ISEC-Springer Best Paper Awards). No 40 balvai pieteiktajām publikācijām, Latvijas ekspertes iekļuva labāko trijniekā. Raksts tiks publicēts jaunajā izdevniecības „Springer” krājumā.

Plašāka informācija par konferenci: šeit

Foto: ISEC – Springer labākās publikācijas balvas pretendenti (no kreisās uz labo): Kennedy Chan, Umesh Ramnarain, Harmen Van Paradijs, Wee Toon Huey, Dace Namsone, Līga Čakāne, Prajakt Pande.