Skolotāji gandarīti par paveikto Ekselences balvas finālā

Skolotāji gandarīti par paveikto Ekselences balvas finālā
04.12.2012. Šī gada 29.novemrī, Āgenskalna Valsts ģimnāzijā uz „Ekselences balvas” finālu tikās 19 izcili bioloģijas, fizikas, ķīmijas un matemātikas skolotāji, kuri klātienē apliecināja savu profesionalitāti un radošumu praktiskā darbībā. Skolotāji vadīja nodarbības Āgenskalna Valsts ģimnāzijas skolēniem, vēroja un analizēja kolēģu mācību stundas, kā arī veica radošu uzdevumu, modelējot nodarbību „nākotnes skolā”.

Lasīt vairāk >

Video: D.Namsone par Ekselences balvu

Video: D.Namsone par Ekselences balvu
30.11.2012. LU Dabaszinātņu un matemātikas izglītības centra vadītāja Dace Namsone LTV1 raidījumā "Labrīt, Latvija!" stāsta par „Ekselences balvas” finālu 29.novembrī, uz kuru tikās 19 izcili bioloģijas, fizikas, ķīmijas un matemātikas skolotāji, lai klātienē apliecinātu savu profesionalitāti un radošumu praktiskā darbībā.

Lasīt vairāk >

„Ekselences balvas” pretendenti – skolotāji tiekas klātienē

„Ekselences balvas” pretendenti – skolotāji tiekas klātienē
28.11.2012. Ceturtdien, 29.novembrī, Āgenskalna Valsts ģimnāzijā, Lavīzes ielā 2a, notiks „Ekselences balvas” fināls, kurā tiksies vairāk nekā 20 izcili bioloģijas, fizikas, ķīmijas un matemātikas skolotāji, lai klātienē apliecinātu savu profesionalitāti un radošumu praktiskā darbībā. Līdz šī gada 7. novembrim ikvienai skolai, pašvaldībai un jebkurai citai juridiskai iestādei bija iespēja izvirzīt sava novada profesionālākos un radošākos dabaszinātņu un matemātikas skolotājus „Ekselences balvai”. Izvirzītajiem pretendentiem klātienes kārta ir iespēja parādīt savu profesionalitāti praktiskā darbībā, vadot mācību stundu, reflektējot par mācību procesu un veicot radošus uzdevumus. Katra priekšmeta izcilākais skolotājs saņems Latvijas Universitātes (LU), Valsts Izglītības satura centra (VISC) un uzņēmēju kopīgi veidoto „Ekselences balvu”.

Lasīt vairāk >

Jaunās fiziķu skolas nodarbība 8.decembrī

Jaunās fiziķu skolas nodarbība 8.decembrī
Latvijas Universitātes Fizikas un matemātikas fakultātes Fizikas nodaļas studenti un mācspēki turpina iesākto tradīciju un aicina arī šajā mācību gadā vidusskolēnus uz Jauno fiziķu skolu, kas notiks katra mēneša otrajā sestdienā no plkst. 10.00 līdz 15.00. Ceturtā un pēdējā šī gada nodarbība notiks 8.decembrī no plkst. 10.00 līdz 15.00, nodarbības temats: Izmēram ir nozīme.

Lasīt vairāk >

Akcijas „Nāc un dari kopā ar mums!” pirmais pasākums

Akcijas „Nāc un dari kopā ar mums!” pirmais pasākums
23.11.2012. Latvijas Universitātes Dabaszinātņu un matemātikas izglītības centrs bioloģijas, ģeogrāfijas, fizikas, ķīmijas un matemātikas skolotājus aicina iesaistīties akcijā „Nāc un dari kopā ar mums!”. Akcijas pirmais pasākums notiks 2013.gada 4.janvārī plkst. 10.30 – 15.30 Latvijas Universitātes Lielajā aulā, Raiņa bulvārī 19, Rīgā. Pasākumā vienkopus pulcēsies dabaszinātņu un matemātikas skolotāji un 7. – 9. klašu skolēni no visas Latvijas. Skolotāji apmainīsies praktiskām radošām metodiskām idejām, kā dabaszinātņu priekšmetus 7. – 9. klasē mācīt skolēnam ne tikai labi izprotamā, bet arī saistošā veidā. Skolēni vadīs iepriekš mājās izveidotās darbstacijas citu skolu skolēniem, kā interesanti mācīties dabaszinātnes un matemātiku. Visiem kopā būs iespēja iesaistīties aizraujošā konkursā.

Lasīt vairāk >

Mazās matemātikas universitātes trešā nodarbība

Mazās matemātikas universitātes trešā nodarbība
23.11.2012. 2012. gada 1. decembrī Latvijas Universitātes Fizikas un matemātikas fakultātes (LU FMF) telpās, Zeļļu ielā 8, notiks Mazās matemātikas universitātes (MMU) trešā nodarbība. Trešās nodarbības lekciju temati: • Grafu teorija un tās pielietojumi (LU DF profesors Andris Ambainis); • Kā dalīt ar nulli un bezgalību?! (LU FMF docente Ingrīda Uļjane).

Lasīt vairāk >

Tematiskā pēcpusdiena 27.novembrī

Tematiskā pēcpusdiena 27.novembrī
21.11.2012. Sākot ar šī gada septembri Dabaszinātņu un matemātikas izglītības centra speciālisti aizsākuši jaunu tradīciju - katru ceturto mēneša otrdienu fizikas, ķīmijas, bioloģijas un matemātikas skolotāji, kā arī skolu komandas tiek aicinātas uz „Tematiskajām pēcpusdienām”, lai kopīgi risinātu skolā aktuālus jautājumus. Novembra "pēcpusdiena" iekrīt 27.datumā. Visi interesenti laipni lūgti pieteikt savu dalību līdz 23.novembrim!

Lasīt vairāk >

Jauno fiziķu skolas trešā nodarbība

Jauno fiziķu skolas trešā nodarbība
Latvijas Universitātes Fizikas un matemātikas fakultātes Fizikas nodaļas studenti un mācībspēki turpina iesākto tradīciju un aicina vidusskolēnus uz Jauno fiziķu skolu, kas notiek katra mēneša otrajā sestdienā no plkst. 10.00 līdz 15.00. Trešā šīs sezonas nodarbība notiks 10. novembrī no plkst. 10.00 līdz 15.00, Fizikas un matemātikas fakultātes telpās (Rīgā, Zeļļu ielā 8). Nodarbības temats: „Fizika pacels tevi spārnos!”.

Lasīt vairāk >

Zaļā josta izsludina konkursu Latvijas izglītības iestāžu pedagogiem

Zaļā josta izsludina konkursu Latvijas izglītības iestāžu pedagogiem
Zaļā Josta sadarbībā ar Valsts izglītības satura centru un LU Fizikas un matemātikas fakultātes „Dabaszinātņu un matemātikas izglītības centrs” izsludina konkursu Latvijas izglītības iestāžu pedagogiem „Interaktīvu mācību metožu izmantošana vides izglītības īstenošanā, integrējot mācību stundās jautājumus par klimata pārmaiņu veicinošo faktoru samazināšanas iespējām skolā un mājās”. Konkursa mērķis ir veicināt skolotāju darbā inovācijas – mūsdienīgu un efektīvu mācību metožu, formu, paņēmienu un mācību līdzekļu izmantošanu, ieviešot mācību procesā jautājumus skolēnu izpratnes veicināšanai par klimata pārmaiņām, to potenciālo ietekmi uz Latviju un pasauli, par iespējām samazināt siltumnīcefekta gāzu emisijas, taupot enerģiju un citus resursus mācību iestādē un mājās.

Lasīt vairāk >

Izsludināta „Ekselences balva” izciliem skolotājiem

Izsludināta „Ekselences balva” izciliem skolotājiem
IZM Valsts Izglītības satura centrs, Latvijas Universitātes Dabaszinātņu un matemātikas izglītības centrs, Latvijas Universitātes Fonds, uzņēmumu asociācijas un uzņēmēji aicina izvirzīt „Ekselences balvai” fizikas, ķīmijas, bioloģijas vai matemātikas skolotājus, kas izcili īsteno inovatīvu mācību procesu dabaszinātnēs un matemātikā! „Ekselences balva” izveidota, lai godinātu un atbalstītu inovatīvus un profesionālus matemātikas, fizikas, ķīmijas un bioloģijas skolotājus. Tā radīta ar pārliecību, ka izcilus skolēnus var sagatavot izcili skolotāji. Tāpēc balvas iniciatori vēlas izcelt skolotājus, kas inovatīvi strādā ik dienu, kā arī iedvesmot aizvien vairāk skolu komandas uz radošu un efektīvu darbību mācību stundās.

Lasīt vairāk >

Tematiskā pēcpusdiena 23.oktobrī

Tematiskā pēcpusdiena 23.oktobrī
Sākot ar šī gada septembri Dabaszinātņu un matemātikas izglītības centra speciālisti aizsākuši jaunu tradīciju - katru ceturto mēneša otrdienu fizikas, ķīmijas, bioloģijas un matemātikas skolotāji, kā arī skolu komandas tiek aicinātas uz „Tematiskajām pēcpusdienām”, lai kopīgi risinātu skolā aktuālus jautājumus. Oktobra "pēcpusdiena" iekrīt 23.datumā. Visi interesenti laipni lūgti pieteikt savu dalību līdz 19.oktobrim!

Lasīt vairāk >

Izsludinām sacensības par labāko skolēnu konkursa logo ideju

Izsludinām sacensības par labāko skolēnu konkursa logo ideju
Virtuālā skolēnu konkursa dalībniek! Dabaszinātņu un matemātikas izglītības centra komanda izsludina sacensību par labāko ideju skolēnu virtuālā konkursa dabaszinātnēs un matemātikā logotipam! Aicinām Tevi būt aktīvam un radošam un iesūtīt savas logo idejas! Visas iesūtītās logo skices tiks publicētas mūsu mājas lapā www.dzm.lu.lv. Labākās idejas autoru gaida pārsteiguma balvas!

Lasīt vairāk >

Inovatīvās pieredzes skolas - skolu tīkls pārmaiņām dabaszinātņu izglītībā

Inovatīvās pieredzes skolas - skolu tīkls pārmaiņām dabaszinātņu izglītībā
Šī gada 11.oktobrī aizvadīti jaunajā mācību gadā pirmie divi Valsts izglītības satura centra Inovatīvo pieredzes skolu reģionālie semināri. Semināri notika Lizuma vidusskolā un Valmieras Valsts ģimnāzijā. Tie ievadīja 16 pasākumu ciklu visā Latvijā, kura ietvaros 22 Inovatīvās pieredzes skolas pulcējas vienkopus ar Latvijas Universitātes Dabaszinātņu un matemātikas izglītības centra ekspertiem, lai profesionāli sadarbotos, savstarpēji apmainītos ar inovatīvu pieredzi mūsdienīgu stundu plānošanā un īstenošana, atbalsta materiālu un tehnoloģiju izmantošanā, skolēnu intereses veicināšanā par eksaktajām zinātnēm u.c. Iegūtās prasmes un zināšanas Inovatīvās pieredzes skolas izmantos tālāk, strādājot kopā ar citām sava novada skolām, radot pamatu ilgtspējīgas atbalsta sistēmas izveidei uzsākto reformu dabaszinātnēs un matemātikā ieviešanai katrā skolā, katrā klasē.

Lasīt vairāk >

Piedzīvojumu vakari Dabas muzejā

Piedzīvojumu vakari Dabas muzejā
Oktobra sestdienās (13., 20. un 27. oktobrī) plkst. 18:00 Latvijas Dabas muzejā notiks īpaši pasākumi – piedzīvojumu vakari „Sikspārņa vēstījums”. Krēslā, kas ir sikspārņu iemīļotākais diennakts laiks, visi interesenti aicināti kabatas lukturīšu gaismā apmeklēt muzeju un iepazīt noslēpumaino un nostāstiem apvīto nakts dzīvnieku – sikspārni. Klausīties dažādus stāstus, piedalīties tematiskās spēlēs, pildīt uzdevumus, kā arī iepazīt citus dzīvniekus, kas rosās tumsas aizsegā, aicinātas ģimenes ar bērniem.

Lasīt vairāk >

Aizvadīta Pirmā starptautiskā PROFILES projekta konference

Aizvadīta Pirmā starptautiskā PROFILES projekta konference
Šī gada 24.-26. septembrī Berlīnē notika pirmā starptautiskā PROFILES projekta konference, kurā ar savu pieredzi dalījās arī Latvijas PROFILES komanda. Konferencē pirmo reizi PROFILES ietvaros vienkopus pulcējās gan visu partnerinstitūciju darba grupu dalībnieki – vadošie Eiropas dabaszinātņu izglītības pētnieki un praktiķi, gan projektā iesaistītie skolotāji, lai prezentētu projektā paveikto un diskutētu par turpmāk veicamajiem darbiem. Dalībnieki piedalījās plenārsēdēs, stendu referātu sesijā un darbnīcās.

Lasīt vairāk >

Otrā Jauno fiziķu skolas nodarbība: Pievilcīgais magnētisms

Otrā Jauno fiziķu skolas nodarbība: Pievilcīgais magnētisms
Latvijas Universitātes Fizikas un matemātikas fakultātes Fizikas nodaļas studenti un mācībspēki turpina iesākto tradīciju un aicina arī šajā mācību gadā vidusskolēnus uz Jauno fiziķu skolu, kas notiks katra mēneša otrajā sestdienā. Otrā šīs sezonas nodarbība notiks 13. oktobrī no plkst. 10.00 līdz 15.00, nodarbības temats: Pievilcīgais magnētisms.

Lasīt vairāk >

Jauna iespēja skolotājiem – DZM IC aicina uz „Tematiskajām pēcpusdienām”

Jauna iespēja skolotājiem – DZM IC aicina uz „Tematiskajām pēcpusdienām”
Sākot ar šī gada septembri Dabaszinātņu un matemātikas izglītības centra speciālisti fizikas, ķīmijas, bioloģijas un matemātikas skolotājus, kā arī skolu komandas aicina uz „Tematiskajām pēcpusdienām”, lai kopīgi risinātu Jūsu skolā aktuālus jautājumus. „Pēcpusdienas” tēma/s – Jūsu pašu ziņā! DZM IC speciālisti „Tematiskās pēcpusdienas” saturu katru reizi plānos individuāli, saskaņā ar Jūsu vajadzībām un interesēm. Tāpēc īpaši būtiski, lai, iepriekš piesakot savu dalību, Jūs atsūtītu konkrētus risināmos jautājumus. "Pēcpusdienas" notiks katru ceturto mēneša otrdienu no plkst. 16.00 – 18.00 DZM IC telpās (Rīga, Zeļļu iela 8, Latvijas Universitātes Fizikas un matemātikas fakultāte, 6.stāvs, 610.telpa). Dalība – bezmaksas.

Lasīt vairāk >

Mazās matemātikas universitātes 1. nodarbība

Mazās matemātikas universitātes 1. nodarbība
Šī gada 6. oktobrī Latvijas Universitātes Fizikas un matemātikas fakultātes (LU FMF) telpās, Zeļļu ielā 8, notiks Mazās matemātikas universitātes (MMU) pirmā nodarbība. Lekciju temati: Haoss un periodiskie punkti (LU FMF Matemātiskās analīzes katedras vadītāja, asociētā profesore Inese Bula); Daudzstūri rūtiņu plaknē (LU FMF docente, LU A. Liepas Neklātienes matemātikas skolas vadītāja p.i. Dace Kūma).

Lasīt vairāk >

Jaunās skolēnu konkursa sezonas atklāšana 8.oktobrī

Jaunās skolēnu konkursa sezonas atklāšana 8.oktobrī
Papildināts 25.09.2012. Latvijas Universitātes Dabaszinātņu un matemātikas izglītības centrs (DZM IC) aicina zinātkārus, uzņēmīgus un radošus 7. – 9.klases skolēnus uz virtuālu konkursu dabaszinātnēs un matemātikā. Konkurss sāksies šī gada 8.oktobrī un turpināsies līdz pat 2013.gada aprīlim interneta vietnē www.dzm.lu.lv. Astoņu mēnešu garumā katru otro nedēļu konkursanti aicināti atbildēt uz astoņiem āķīgiem un neierastiem jautājumiem ķīmijā, fizikā, bioloģijā, ģeogrāfijā un matemātikā. Konkurss piedāvā iespēju vienlaikus papildināt savas zināšanas eksaktajos mācību priekšmetos, kā arī virtuāli sacensties erudīcijā ar jauniešiem no visas Latvijas.

Lasīt vairāk >

Dabaszinātņu skolotājiem pieejams metodisks materiāls par enerģijas, ūdens resursu un atkritumu efektīvas izmantošanas un apsaimniekošanas novērtējumu

Dabaszinātņu skolotājiem pieejams metodisks materiāls par enerģijas, ūdens resursu un atkritumu efektīvas izmantošanas un apsaimniekošanas  novērtējumu
Biedrība „ Latvijas Zaļā Josta” piedāvā ieteikumus, ko izstrādājis Latvijas Universitātes Dabaszinātņu un matemātikas izglītības centrs, metodiskā materiāla „Mainos es, mainies tu, mainās visa pasaule” izmantošanai ķīmijas un fizikas stundās 8. un 9.klasēs, atbilstoši ESF projekta „Dabaszinātnes un matemātika” izstrādātajam tematiskajam plānam.

Lasīt vairāk >

Orhideju dienas LU Botāniskajā dārzā

Orhideju dienas LU Botāniskajā dārzā
No 15. līdz 23. septembrim Latvijas Universitātes (LU) Botāniskais dārzs aicina iepazīt orhidejas: ticami un neticami fakti par orhideju dzīvi, uzbūvi, daudzveidību, izplatību, izmantošanu. Izstādē būs eksotiskās orhidejas no LU Botāniskā dārza, Latvijas Orhideju un eksotisko augu draugu asociācijas un Lietuvas Orhideju kluba kolekcijām.

Lasīt vairāk >

Nodarbības Jauno fiziķu skolā

Nodarbības Jauno fiziķu skolā
Latvijas Universitātes Fizikas un matemātikas fakultātes Fizikas nodaļas studenti un mācspēki turpina iesākto tradīciju un aicina arī šajā mācību gadā vidusskolēnus uz Jauno fiziķu skolu, kas notiks katra mēneša otrajā sestdienā no plkst. 10.00 līdz 15.00. Pirmā šīs sezonas nodarbība notiks 15. septembrī no plkst. 10.00 līdz 15.00, nodarbības temats: Kā rodas skaņa?

Lasīt vairāk >

Video: Skolu loma valsts ekonomiskajā izrāvienā

Video: Skolu loma valsts ekonomiskajā izrāvienā
LTV par DZM IC organizēto metodiski praktisko dabaszinātņu un matemātikas skolotāju konferenci „Dabaszinātnes un matemātika skolā – efektīvi un radoši”: "Kā vairākums no mums Vecgada vakarā apņemas sasniegt kādu mērķi vai atteikties no nelāga ieraduma, tā skolotāji katra mācību gada sākumā katrs sevī vai kopīgi pārliek, kā uzlabot darbu, kā motivēt savus skolojamos mērķtiecīgi apgūt skolas piedāvātās zināšanas. Tieši ar šādu mērķi šodien kopā sanāca daudzi desmiti dabaszinātņu un matemātikas skolotāju no visas Latvijas." Skaties video!

Lasīt vairāk >

Skolotāju konferencē atklāta akcija skolām „Nāc un dari kopā ar mums!”

Skolotāju konferencē atklāta akcija skolām „Nāc un dari kopā ar mums!”
Papildināts 30.08.2012. Trešdien, 29. augustā aizvadīta Latvijas Universitātes (LU) Dabaszinātņu un matemātikas izglītības centra organizētā konference „Dabaszinātnes un matemātika skolā – efektīvi un radoši”. Konferencē Latvijas Universitātē pulcējās ap 600 ķīmijas, bioloģijas, fizikas, ģeogrāfijas un matemātikas skolotāju, izglītības ekspertu un uzņēmēju, lai dalītos efektīvās un radošās idejās, kā panākt, lai skolēnu mācīšanās uzlabotos un būtu atbilstoša šodienas dzīves prasībām katrā klasē katrā Latvijas skolā.

Lasīt vairāk >

„Nāc un dari kopā ar mums!” - akciju skolām atklās skolotāju konferencē

„Nāc un dari kopā ar mums!” - akciju skolām atklās skolotāju konferencē
Trešdien, 29. augustā Latvijas Universitātē notiks metodiski praktiskā dabaszinātņu un matemātikas skolotāju konference „Dabaszinātnes un matemātika skolā – efektīvi un radoši”. Konferencē spēkus apvienos skolotāji, izglītības eksperti, uzņēmēji un visi interesenti, kuri jau strādā, lai skolēni Latvijā būtu zinoši, uzņēmīgi, radoši un motivēti, mācītos būt pētnieki, izmantotu informācijas tehnoloģijas un mācītos arī ārpus klases.

Lasīt vairāk >

Reģistrācija konferencei noslēgusies

Reģistrācija konferencei noslēgusies
No 13.augusta fizikas, ķīmijas, bioloģijas, matemātikas un ģeogrāfijas skolotāji bija aicināti reģistrēt dalību metodiski praktiskai dabaszinātņu un matemātikas skolotāju konferencei „Dabaszinātnes un matemātika skolā – efektīvi un radoši”, kas notiks šī gada 29.augustā plkst. 10.00 – 17.00 Latvijas Universitātē (Raiņa bulvārī 19, Rīgā). DZM IC komanda ir gandarīta par skolotāju lielo aktivitāti un interesi. Piecu dienu laikā uz konferenci ir pieteikušies 580 skolotāji. Pateicamies par lielo atsaucību! Lai gan reģistrāciju tika plānots slēgt 22.augustā, ierobežotā dalībnieku skaita dēļ tā tiek noslēgta 17. augustā.

Lasīt vairāk >

„Dabaszinātnes un matemātika skolā – efektīvi un radoši” : konference veiksmīgam mācību gadam

„Dabaszinātnes un matemātika skolā – efektīvi un radoši” : konference veiksmīgam mācību gadam
Papildināts 13.08.2012. Šī gada 29.augustā plkst. 10.00 – 17.00 Latvijas Universitātē (Raiņa bulvārī 19, Rīgā) notiks metodiski praktiskā dabaszinātņu un matemātikas skolotāju konference „Dabaszinātnes un matemātika skolā – efektīvi un radoši”. Fizikas, ķīmijas, bioloģijas, matemātikas un ģeogrāfijas skolotāji sākot no 13.augusta aicināti reģistrēt dalību konferencē interneta vietnē www.dzm.lu.lv.

Lasīt vairāk >

Latvijas komanda Starptautiskajā ķīmijas olimpiādē izcīna trīs medaļas un atzinību

Latvijas komanda Starptautiskajā ķīmijas olimpiādē izcīna trīs medaļas un atzinību
Šogad 44. Starptautiskā ķīmijas olimpiāde (IChO 44) notika ASV galvaspilsētā Vašingtonā no 21. līdz 31. jūlijam un tajā piedalījās Latvijas komanda ar četriem skolēniem un diviem mentoriem. Latvijas komandas skolēni 72 valstu dalībnieku konkurencē ieguva vienu sudraba, divas bronzas medaļas un vienu atzinību.

Lasīt vairāk >

Latvijai sudraba medaļa starptautiskajā fizikas olimpiādē

Latvijai sudraba medaļa starptautiskajā fizikas olimpiādē
43.starptautiskajā fizikas olimpiādē, kas notika Tallinā no 2012.gada 15.jūlija līdz 23.jūlijam, Latvijas dalībnieks Georgijs Treņins no Rīgas 95.vidusskolas izcīnīja sudraba medaļu. Kā atzīst komandas vadītājs, Latvijas Universitātes (LU) Fizikas un matemātikas fakultātes lektors Vjačeslavs Kaščejevs: „Tas ir šī gadsimta Latvijas labākais rezultāts vispasaules fizikas olimpiādē un otra sudraba godalga, vērtējot Latvijas dalību olimpiādē kopumā, jo tikai 1999.gadā Itālijā Kārlis Goba un Uldis Feldmanis ieguva attiecīgi zelta un sudraba medaļas”.

Lasīt vairāk >

Latvijas skolēni iegūst bronzas medaļas 23. Starptautiskajā bioloģijas olimpiādē Singapūrā

Latvijas skolēni iegūst bronzas medaļas 23. Starptautiskajā bioloģijas olimpiādē Singapūrā
Šī gada 15. jūlijā, Singapūrā noslēdzās 23. Starptautiskā bioloģijas olimpiāde. Latviju pārstāvēja četru skolēnu komanda, kas 234 skolēnu konkurencē ieguva četras bronzas medaļas. Latviju olimpiādē pārstāvēja Rīgas 72. vidusskolas skolnieks Mihails Šišovs, Rīgas Valsts 1. ģimnāzijas skolnieks Māris Seržāns, Salacgrīvas vidusskolas skolnieks Mārtiņš Vaivads un Ogres Valsts ģimnāzijas skolnieks Kārlis Jermacāns. DZM IC pievienojas apsveicējiem!

Lasīt vairāk >

Latvijas un Austrālijas talantīgie skolēni kopīgi trenējas Starptautiskajai fizikas olimpiādei

Latvijas un Austrālijas talantīgie skolēni kopīgi trenējas Starptautiskajai fizikas olimpiādei
No 11. līdz 14. jūlijam Latvijas Universitātes (LU) Fizikas un matemātikas fakultātē pieredzes apmaiņas vizītē viesojas Austrālijas Zinātņu inovāciju organizācijas (Australian Science Innovations) delegācija. To veido Austrālijas Zinātņu inovāciju organizācijas Fizikas olimpiāžu programmas vadītājs Dr. Metjū Verdons (Dr. Matthew Verdon), Austrālijas Zinātņu inovāciju organizācijas Fizikas olimpiāžu programmas vadītāja vietniece Dr. Aliksa Verdona (Dr. Alix Verdon), kā arī Starptautiskās fizikas olimpiādes Austrālijas izlase - pieci skolēni.

Lasīt vairāk >

Gatavojamies dabaszinātņu un matemātikas skolotāju konferencei

Gatavojamies dabaszinātņu un matemātikas skolotāju konferencei
Šī gada 29.augustā notiks metodiski praktiskā dabaszinātņu un matemātikas skolotāju konference „DABASZINĀTNES UN MATEMĀTIKA SKOLĀ – EFEKTĪVI UN RADOŠI”. Konferenci organizē LU Dabaszinātņu un matemātikas izglītības centrs sadarbībā ar Bioloģijas skolotāju asociāciju, Fizikas skolotāju asociāciju, Matemātikas skolotāju apvienību. Lai dalītos pieredzē ar savas prakses labajiem piemēriem, kā saistoši un ar labiem rezultātiem mācīt skolēniem dabaszinātnes un matemātiku, dalībai konferencē pieteikušies vairāk nekā 50 eksakto mācību priekšmetu skolotāji. Konference notiks Latvijas Universitātē, Rīgā, Raiņa bulvārī 19.

Lasīt vairāk >

Dabaszinātņu un matemātikas skolotāju seminārs DZM IC

Dabaszinātņu un matemātikas skolotāju seminārs DZM IC
Šī gada 19.jūnijā DZM IC projekta PROFILES ietvaros organizēja dabaszinātņu un matemātikas skolotāju semināru. Tajā pulcējās skolotāji, kuri ir ieinteresēti skolēnu pētnieciskās darbības prasmju pilnveidošanā, paši veido un aprobē mācību un metodiskos materiālus. Seminārs notika LU Fizikas un matemātikas fakultātes telpās, Zeļļu ielā 8, Rīgā.

Lasīt vairāk >

Junioru universitāte: bērni uz eksakto zinātņu nodarbībām nāk ar prieku

Junioru universitāte: bērni uz eksakto zinātņu nodarbībām nāk ar prieku
Noslēdzies pirmais darba cēliens Junioru universitātei, kas darbojas Zemgales reģiona Kompetenču attīstības centrā (ZRKAC). Universitātē divas sestdienas mēnesī tikās ap 60 pilsētas 5. un 8. klašu skolēnu, kuriem ir augsti rezultāti eksaktajos priekšmetos. Viņiem universitātē dota iespēja saistošā veidā padziļināt savas zināšanas matemātikā, fizikā, bioloģijā un ķīmijā, gūt jaunas zināšanas, strādājot kopā ar Latvijas Universitātes mācībspēkiem, lai sasniegtu vēl labākus rezultātus.

Lasīt vairāk >

Vecumnieku vidusskolā vasarā apgūst dabaszinātnes

Vecumnieku vidusskolā vasarā apgūst dabaszinātnes
Laikā no 12. līdz 14. jūnijam Vecumnieku vidusskolā projekta „Inovatīvās pieredzes skola” ietvaros tika rīkotas vasaras mācības "Profesora Fibiķīma skola". Vasaras skolā piedalījās septīto un astoto klašu audzēkņi no Vecumnieku un Mārupes novada skolām. Dalībnieki radošās un interaktīvās nodarbībās pārbaudīja, kā dažādi dabaszinātņu likumi darbojas un ir pielietojami dzīvē.

Lasīt vairāk >

Skolēni rīko gliemežu „skriešanās” sacensības Latvijas Universitātē

Skolēni rīko gliemežu „skriešanās” sacensības Latvijas Universitātē
Šī gada 19.maijā notika Latvijas Universitātes (LU) Jauno dabaszinātnieku un matemātiķu līgas pasākums „Daba un zinātne - aizraujoši!”, kurā visas dienas garumā eksakto priekšmetu darbnīcās savus spēkus pārbaudīja 100 vidusskolēni. Pasākums notika LU Fizikas un matemātikas fakultātes telpās un teritorijā, Zeļļu ielā 8, Rīgā. To organizēja LU Dabaszinātņu un matemātikas izglītības centrs sadarbībā ar LU paspārnē esošo Jauno biologu skolu, Mazo matemātikas universitāti, E.Birznieka Jauno ģeogrāfu skolu, Jauno fiziķu skolu un Jauno ķīmiķu skolu. Pasākumā tikās 100 aktīvākie vidusskolēni, topošie dabaszinātnieki no dažādiem Latvijas novadiem un pilsētām, kas mācību gada garumā apmeklējuši Latvijas Universitātes organizētās nodarbības skolēniem.

Lasīt vairāk >

Aicinām dabaszinātņu un matemātikas skolotājus dalīties pieredzē skolotāju konferencē

Aicinām dabaszinātņu un matemātikas skolotājus dalīties pieredzē skolotāju konferencē
Papildināts 07.06.2012. LU Dabaszinātņu un matemātikas izglītības centrs sadarbībā ar Bioloģijas skolotāju asociāciju, Fizikas skolotāju asociāciju, Matemātikas skolotāju apvienību organizē dabaszinātņu un matemātikas skolotāju konferenci DABASZINĀTNES UN MATEMĀTIKA SKOLĀ – EFEKTĪVI UN RADOŠI. Aicinām fizikas, ķīmijas, bioloģijas, ģeogrāfijas un matemātikas skolotājus aktīvi iesaistīties konferences darbā, daloties pieredzē ar savas prakses labajiem piemēriem! Konference notiks šī gada 29.augustā Latvijas Universitātē, Rīgā, Raiņa bulvārī 19. Skolotāji, kas ieinteresēti aktīvi iesaistīties konferences darbā, daloties pieredzē ar savas prakses labajiem piemēriem, aicināti līdz 15.06.2012. nosūtīt pieteikumu savai dalībai!

Lasīt vairāk >

Noskaidroti zinošākie skolēni dabaszinātņu un matemātikas konkursā

Noskaidroti zinošākie skolēni dabaszinātņu un matemātikas konkursā
Šī gada 11. maijā ar lielo finālu noslēdzās 7. - 9.klašu skolēnu konkurss ķīmijā, fizikā, bioloģijā un matemātikā, ko rīkoja Latvijas Universitātes (LU) Dabaszinātņu un matemātikas izglītības centrs. Konkursa virtuālajās kārtās, kas notika no šī gada 16. janvāra līdz 22. aprīlim, iesaistījās 898 skolēni. Piektdien uz izšķirošo sacensību klātienē tikās 33 veiksmīgākie jaunieši.

Lasīt vairāk >

Uz dabaszinātņu un matemātikas konkursa finālu pulcēsies skolēni no visas Latvijas

Uz dabaszinātņu un matemātikas konkursa finālu pulcēsies skolēni no visas Latvijas
Noslēgušās Latvijas Universitātes (LU) Dabaszinātņu un matemātikas izglītības centra organizētā 7. – 9. klašu skolēnu konkursa neklātienes kārtas. Šī gada 11.maijā 35 veiksmīgākie no 898 virtuālā konkursa dalībniekiem tiksies lielajā konkursa finālā, lai pirmo reizi konkursa ietvaros erudīcijā sacenstos klātienē. Konkursa fināls notiks LU Fizikas un matemātikas fakultātes telpās un parkā, Zeļļu ielā 8, Rīgā.

Lasīt vairāk >

PROFILES skolotāju konference

PROFILES skolotāju konference
Šī gada 10. maijā LU Dabaszinātņu un matemātikas izglītības centrs organizē PROFILES projekta skolotāju konferenci. Visa mācību gada garumā PROFILES skolotāji tikušies savas profesionālās darbības izpētes grupās jeb mācīšanās grupās, lai uzlabojot savu mācīšanu, uzlabotos arī skolēnu mācīšanās rezultāti. Konference plānota kā noslēguma tikšanās šajā mācību gadā, kurā skolotāji posteru sesijās un fokusgrupu diskusijās prezentēs savu inovatīvo pieredzi, panākumus un veiksmes stāstus, strādājot dabaszinātņu stundās.

Lasīt vairāk >

VISC Inovatīvās pieredzes skolu koordinatoru seminārs

VISC Inovatīvās pieredzes skolu koordinatoru seminārs
Šī gada 8. maijā LU Dabaszinātņu un matemātikas izglītības centrs organizē Valsts izglītības satura centra Inovatīvās pieredzes skolu koordinatoru semināru. Visa mācību gada laikā „Inovatīvās pieredzes skolu tīkla” ietvaros 22 skolas 20 pašvaldībās strādāja ar citām sava novada skolām, lai ieviestu pārmaiņas dabaszinātnēs un matemātikā. Seminārā Inovatīvās pieredzes skolu koordinatori tiksies, lai profesionāli izvērtētu aizvadīto mācību gadu un kopīgi apmainoties pieredzē, rastu jaunas idejas iesāktā darba turpināšanai.

Lasīt vairāk >

Jauno fiziķu skolas nodarbībā stāstīs kā darbojas radio

Jauno fiziķu skolas nodarbībā stāstīs kā darbojas radio
Nodarbība notiks šī gada 12. maijā plkst. 10:00 Latvijas Universitātes (LU) Fizikas un matemātikas fakultātes telpās, Zeļļu ielā 8. Kā darbojas radio un kāda ir atšķirība starp AM un FM viļņiem, kā uzbūvēt pašam savu radio? Kad vispār radās radio un kāda ir tā vēsture? Kas bija pirmā radio pārraide? Kur vēl bez radio programmu translēšanas izmanto radio viļņus? Šie ir jautājumi, kas tiks apskatīti JFS pēdējā šīs sezonas nodarbībā, kuras tēma ir "Radio JFS". Jauno fiziķu skolas organizatori parūpēsies ne tikai par to, lai nodarbības dalībnieki uztvertu signālus, kas tiek translēti no ārpuses, būs arī tiks uzstādīta vietējā "radio stacija"!

Lasīt vairāk >

Noskaidroti DZM IC skolēnu konkursa finālisti

Noskaidroti DZM IC skolēnu konkursa finālisti
22.aprīlī noslēgušās LU Dabaszinātņu un matemātikas izglītības centra organizētā 7. – 9. klašu skolēnu konkursa neklātienes kārtas. Apkopojot neklātienes kārtu rezultātus, noskaidroti 35 veiksmīgākie konkursa dalībnieki no visas Latvijas. DZM IC komanda saka lielu paldies visiem konkursantiem par aktīvu dalību konkursā un sveic finālistus!

Lasīt vairāk >

Mazās matemātikas universitātes sestā nodarbība

Mazās matemātikas universitātes sestā nodarbība
Šoreiz pirmdienā – 2012. gada 30. aprīlī, Latvijas Universitātes Fizikas un matemātikas fakultātes (LU FMF) telpās, Zeļļu ielā 8, notiks Mazās matemātikas universitātes (MMU) sestā nodarbība. Tajā būs iespēja uzzināt, kas ir nestriktas kopas, kā arī citādi paraudzīties uz skolas matemātiku.

Lasīt vairāk >

Dabas vakars Latvijas Dabas muzejā

Dabas vakars Latvijas Dabas muzejā
26. aprīlī plkst. 18:00 Latvijas Dabas muzejā notiks dabas vakars „Ieskaties dabā!”. Šoreiz muzeja speciālisti aicinās apmeklētājus ieklausīties, kā vērot putnus, nenodarot tiem pāri, un atklās, cik daudz un kādi eksemplāri atrodami Dabas muzeja putnu krājumā un kā tie nonākuši muzejā.

Lasīt vairāk >

Izdots PROFILES otrais informatīvais izdevums

Izdots PROFILES otrais informatīvais izdevums
Latvijas Universitāte jau kopš 2010. gada decembra kopā ar 19 valstu 21 partneriestādi īsteno Eiropas Savienības 7. ietvarprogrammas Zinātne sabiedrībā (Science in Society, SiS) finansētu projektu PROFILES. Tā mērķis ir uzlabot dabaszinātņu izglītību skolās Eiropā. Projekta ietvaros skolotāji pilnveido profesionālās kompetences, lai skolēni dabaszinātnes varētu apgūt aktīvi, izmantojot pētniecību un citos mācību priekšmetos apgūtās zināšanas. Piedāvājam Jums iepazīties plašāk ar PROFILES aktivitātēm jaunajā projekta informatīvajā izdevumā!

Lasīt vairāk >

Jauno fiziķu skolas nodarbība - Loģiski par elektroniku

Jauno fiziķu skolas nodarbība - Loģiski par elektroniku
Jauno fiziķu skolas 2 septītā nodarbība "Loģiski par elektroniku" notiks 14. aprīlī plkst. 10:00 LU Fizikas un matemātikas fakultātes telpās, Zeļļu ielā 8. Kas ir tranzistors? Ko tas dara un kā no tā var uztaisīt kaut ko tik noderīgu kā, piemēram, flash atmiņa? Kā visu elektroniku var regulēt tikai ar nullītēm un vieninieciņiem? Jā, tie ir interesanti jautājumi, un atbildes uz tiem vienkāršā un saprotamā veidā dalībniekiem centīsies izstāstīt nodarbības laikā. Savukārt praktiskajos darbos būs iespēja kopīgi realizēt kādu elektronisku shēmu!

Lasīt vairāk >

Augu aizsardzības diena LU Botāniskajā dārzā

Augu aizsardzības diena LU Botāniskajā dārzā
Latvijas Universitātes Botāniskajā dārzā Augu aizsardzības dienā 18. maijā aicinām iepazīt augus un ne tikai ...

Lasīt vairāk >

Jauno vides un ūdens pētnieku konkursi

Jauno vides un ūdens pētnieku konkursi
Rīgas Dabaszinību skola informē, ka šogad 12. maijā jau 21. reizi notiek Jauno vides pētnieku konkurss un 14. reizi - Jauno ūdens pētnieku konkurss. Šajos konkursos nav priekšatlases, tādēļ ikvienam skolēnam ir iespēja prezentēt savu pētniecisko darbu un gūt pieredzi, diskutējot ar citiem konkursa dalībniekiem un kompetentu žūriju.

Lasīt vairāk >

Īpašs vakara pasākums Latvijas Dabas muzejā

Īpašs vakara pasākums Latvijas Dabas muzejā
4. aprīlī no plkst. 17:00 līdz 21:00 Latvijas Dabas muzejā Putnu dienu ietvaros notiks vēl nebijis vakara pasākums, kas veltīts pavasara vēstnešiem – putniem. Apmeklētājus gaidīs neierasta gaisotne, īpašas aktivitātes un pārsteigumi, kas palīdzēs uzzināt interesantus faktus par putnu uzbūvi, dzīvesveidu un arī lauzt dažus pastāvošos stereotipus.

Lasīt vairāk >

Dabaszinātņu diena Latvijas Universitātē

Dabaszinātņu diena Latvijas Universitātē
Šī gada 30. martā Latvijas Universitātes dabaszinātņu fakultātes - Fizikas un matemātikas, Datorikas, Bioloģijas, Ģeogrāfijas un Zemes zinātnes, kā arī Ķīmijas fakultāte – rīko izglītojoši izklaidējošu pasākumu Dabaszinātņu dienu, kurā vidusskolēniem būs iespēja labi pavadīt laiku, komandās pildot dažādus aizraujošus uzdevumus, un vienlaikus gūt priekšstatu par eksakto zinātņu studiju programmām. DZM Izglītības centrs atbalsta Dabaszinātņu dienu un aicina skolotājus informēt savus skolēnu par iespēju piedalīties!

Lasīt vairāk >

Aktuāla informācija par skolotāju tālākizglītības kursiem

Aktuāla informācija par skolotāju tālākizglītības kursiem
Projektā „Dabaszinātnes un matemātika” izstrādātās skolotāju tālākizglītības programmas no 2011. gada 1. septembra īsteno VISC ESF Projekts „Vispārējās izglītības pedagogu tālākizglītība”. Visas profesionālās pilnveides programmas bioloģijas, ķīmijas, fizikas un matemātikas skolotājiem ir iekļautas šī projekta kopīgajā katalogā un projekta mājas lapā. Informējam, ka gadījumā, ja jau iepriekš esiet reģistrējies bioloģijas, ķīmijas, fizikas vai matemātikas skolotāju kursiem projekta „Dabaszinātnes un matemātika” mājas lapā, nepieciešama jūsu atkārtota reģistrēšanās projekta „Vispārējās izglītības pedagogu tālākizglītība” mājas lapā, lai nodrošinātu automātisku kursu apmeklējumu uzskaiti un nodrošinātu apliecību sagatavošanu kursu noslēgumā.

Lasīt vairāk >

DZM IC piedalās konferencē Iespēju Tilts izglītībai sākumskolā

DZM IC piedalās konferencē Iespēju Tilts izglītībai sākumskolā
Papildināts 20.03.2011. 2012. gada 15. martā Valmierā notika starptautiska izglītības konference „Iespēju Tilts izglītībai sākumskolā”. Valmierā pulcējās vairāk nekā 400 sākumskolas izglītības speciālisti no visas Latvijas, kā arī izglītības politikas veidotāji un uzņēmēji, lai diskutētu par sasniegto un izvirzītu sasniedzamus vidēja un ilgtermiņa mērķus kvalitatīvai izglītībai Latvijā. Konferenci organizēja izdevniecība „Lielvārds” un Valmieras pilsētas pašvaldība sadarbībā ar Valsts izglītības satura centru un UNSECO Latvijas Nacionālo komisiju. Ar savu pieredzi konferencē dalījās arī Latvijas Universitātes Dabaszinātņu un matemātikas izglītības centrs.

Lasīt vairāk >

LU Jauno fiziķu skolas sestā nodarbība

LU Jauno fiziķu skolas sestā nodarbība
Šā gada 10. martā plkst. 10:00 Fizikas un matemātikas fakultātes telpās (Zeļļu ielā 8) notiks LU Jauno fiziķu skolas sestā nodarbība. Kāpēc cilvēkam vajadzīgas divas acis? Kā mēs uztveram apkārtējo telpu, kas palīdz tajā orientēties? Kā mēs redzam 3D kino un ne tikai? Vai visi cilvēki spēj redzēt 3D? Ja gribi dzirdēt atbildes, apmeklē šo nodarbību! Nodarbībā apskatīsim trīsdimensiju telpas uztveres pamatprincipus, novērtēsim katrs savu telpiskās uztveres precizitāti, kā arī noskaidrosim dažas interesantas lietas par mūsu redzes unikālām spējām no redzes optikas skata punkta.

Lasīt vairāk >

Ģeogrāfijas un Zemes zinātņu fakultātē notiks Mērnieku dienai veltīta lekcija skolēniem

Ģeogrāfijas un Zemes zinātņu fakultātē notiks Mērnieku dienai veltīta lekcija skolēniem
Šī gada 12.martā, plkst. 14.30 Ģeogrāfijas un Zemes zināņu fakultātes (ĢZZF) informācijas dienas ietvaros, atzīmējot izcilā kartogrāfa un mūsdienu ģeotelpiskās informācijas sistēmas pamatlicēja Merkatora - Gerarda Krēmera (Gerard de Cremer) piecsimt gadu jubileju, notiks lekcija par kartogrāfijas jomu. Lekcijas norises vieta būs ĢZZF, Alberta ielā 10, 313. telpā. Lekcijās plānots apskatīt Merkatora ieguldījumu kartogrāfijas attīstībā, Latvijas kartogrāfijas vēsturi, kā arī ģeodēzijas un mērniecības izglītības un mērnieka profesijas vēsturi Latvijā. Latvijas Mērnieku biedrība aicina pieteikties arī vidējās izglītības mācību iestādes, lai uzaicinātu pie sevis biedrības pārstāvjus, kas skolēnus iepazīstinātu ar mērnieka profesiju ne tikai šajā dienā, bet arī jebkurā citā izdevīgā laikā.

Lasīt vairāk >

Materiāli reģistrētajiem lietotājiem pieejami arī caur Mykoob

Materiāli reģistrētajiem lietotājiem pieejami arī caur Mykoob
Informējam, ka piekļuve ESF projektā "Dabaszinātnes un matemātika" izstrādātajiem skolotāju atbalsta materiāliem, kas paredzēti reģistrētajiem lietotājiem, šobrīd nodrošināta, autorizējoties mācību sociālajā tīklā Mykoob. Kā jau ziņots iepriekš, materiāli pieejami arī caur elektronisko skolvadības sistēmu E-klase.

Lasīt vairāk >

Lasiet par DZM IC jaunajā Alma Mater numurā!

Lasiet par DZM IC jaunajā Alma Mater numurā!
Publicēts Latvijas Universitātes žurnāla „Alma Mater” pavasara numurs, ko ikviens var lasīt elektroniski LU portālā. Jaunajā izdevumā starp citām tēmām lasiet arī par LU Dabaszinātņu un matemātikas izglītības centru, tā izveidi, darbības virzieniem, mērķiem un nākotnes plāniem!

Lasīt vairāk >

Centrs piedalās izstādē Skola 2012

Centrs piedalās izstādē Skola 2012
No 1. līdz 4. martam Latvijas Universitātes Dabaszinātņu un matemātikas izglītības centrs piedalās gada nozīmīgākajā izglītības pasākumā – 18. starptautiskā izglītības izstādē “Skola 2012”. Izstāde vienuviet ļauj iegūt visaptverošu informāciju par mācību iespējām un palīdz izvēlēties piemērotāko izglītības ceļu. „Skola 2012” notiek starptautiskajā izstāžu centrā Ķīpsalā Centrs sadarbībā ar Jauno biologu skolu, A.Liepas Neklātienes matemātikas skolu, E.Birznieka Jauno ģeogrāfu skolu, Jauno fiziķu skolu un Jauno ķīmiķu skolu klātesošajiem piedāvās iesaistīties dažādās mācību spēlēs un informēs par daudzveidīgām Latvijas Universitātes organizētām aktivitātēm skolēniem.

Lasīt vairāk >

Mazās matemātikas universitātes ceturtā nodarbība

Mazās matemātikas universitātes ceturtā nodarbība
Šī gada 3. martā Latvijas Universitātes Fizikas un matemātikas fakultātes (LU FMF) telpās, Zeļļu ielā 8, notiks Mazās matemātikas universitātes (MMU) ceturtā nodarbība. Tajā būs iespēja klausīties lekciju par Brauna kustību, kā arī iepazīties ar matemātikas apakšnozari – matemātisko modelēšanu. Lekciju par Brauna kustību matemātiskajā statistikā vadīs LU FMF docents Jānis Valeinis. Ar matemātisko modelēšanu iepazīstinās LU FMF vadošais pētnieks Uldis Strautiņš un pētniece, doktorante Sanda Blomkalna.

Lasīt vairāk >

Aktuāla informācija par skolotāju tālākizglītības kursiem

Aktuāla informācija par skolotāju tālākizglītības kursiem
Projektā „Dabaszinātnes un matemātika” izstrādātās skolotāju tālākizglītības programmas no 2011. gada 1. septembra īsteno VISC ESF Projekts „Vispārējās izglītības pedagogu tālākizglītība”. Visas profesionālās pilnveides programmas bioloģijas, ķīmijas, fizikas un matemātikas skolotājiem ir iekļautas šī projekta kopīgajā katalogā un projekta mājas lapā. Informējam, ka gadījumā, ja jau iepriekš esiet reģistrējies bioloģijas, ķīmijas, fizikas vai matemātikas skolotāju kursiem projekta „Dabaszinātnes un matemātika” mājas lapā, nepieciešama jūsu atkārtota reģistrēšanās projekta „Vispārējās izglītības pedagogu tālākizglītība” mājas lapā, lai nodrošinātu automātisku kursu apmeklējumu uzskaiti un nodrošinātu apliecību sagatavošanu kursu noslēgumā.

Lasīt vairāk >

Pirmo reizi Latvijā fizikas olimpiādes novadu un pilsētu posms noticis tiešsaistē

Pirmo reizi Latvijā fizikas olimpiādes novadu un pilsētu posms noticis tiešsaistē
Šī gada 20.janvārī veiksmīgi noritējusi novadu un pilsētu olimpiāde fizikā. Olimpiāžu rīkošanas vēsturē Latvijā tā ir pirmā mācību priekšmetu olimpiāde tiešsaistes formā, kurā piedalījies rekordliels skolēnu skaits. Olimpiāde tika realizēta kā pilotprojekts, ko īsteno Valsts izglītības satura centrs sadarbībā ar Latvijas Universitātes (LU) Fizikas un matemātikas fakultāti un LU Informācijas tehnoloģiju departamentu. Olimpiādei pieteicās vairāk nekā divi tūkstoši 9. līdz 12.klašu skolēnu, kas pēdējo gadu laikā ir lielākais pieteikumu skaits fizikas olimpiādei. Interneta vidē tika risināti LU Fizikas un matemātikas fakultātes sagatavotie uzdevumi.

Lasīt vairāk >

Mazās matemātikas universitātes trešā nodarbība

Mazās matemātikas universitātes trešā nodarbība
Papildināts 25.01.2012. 2012. gada 4. februārī Latvijas Universitātes Fizikas un matemātikas fakultātes (LU FMF) telpās Zeļļu ielā 8 notiks Mazās matemātikas universitātes (MMU) trešā nodarbība. Trešās nodarbības lekciju temati: Par matemātikas dažām īpatnībām un spēlēm (LU FMF asociētais profesors Andrejs Cibulis); Matemātiskās indukcijas metode (LU FMF doktorante Aija Cunska).

Lasīt vairāk >

Materiāli reģistrētajiem lietotājiem

Materiāli reģistrētajiem lietotājiem
Papildināts 25.01.2012. Informējam, ka līdz ar interneta vietnes www.dzm.lv reorganizāciju par vietni www.dzm.lu.lv, elektroniskie materiāli, kas paredzēti reģistrētiem lietotājiem, turpmāk būs pieejami elektroniskajā skolvadības sistēmā E-klase, autorizējoties kā E-klases lietotājam. Drīzumā materiāli būs pieejami arī Mykoobe sociālajā tīklā.

Lasīt vairāk >