„Dabaszinātnes un matemātika skolā – efektīvi un radoši”
Metodiski praktiskā dabaszinātņu un matemātikas skolotāju konference

2013.gada 28. augusts 
Latvijas Universitāte, Raiņa bulvāris 19, Rīga


Latvijas Universitātē (LU) 28. augustā bija sapulcējušies ap 600 skolotāju, lai konferences „Dabaszinātnes un matemātika skolā – efektīvi un radoši” ietvaros mācītos viens no otra un gūtu jaunas idejas, kā skolēnus aizraut ar dabaszinātnēm. Skolotāji klausījās, diskutēja un aktīvi darbojās trīsdesmit divās darbnīcās un semināros, interaktīvā izstādē un forumos.

Atklājot konferenci, LU rektors Mārcis Auziņš teica: „Mēs šeit esam atnākuši, nevis uz darbu, bet gan priecāties un baudīt dabaszinātnes, gūt lādiņu, lai savās skolās un augstskolā nākamajā mācību gadā spētu svinēt dabaszinātnes. Šodien LU ir svētki!”

Rektora teikto apliecināja daudzi no sanākušajiem skolotājiem: „Idejas ir fantastiskas! Tas, ko piedāvā šī pasākuma dalībnieki, citi skolotāji, tas rosina domāt. Klausoties, skatoties, piedaloties darbnīcās, nākas izvērtēt, kā tad daru es, un ko es varu pamēģināt no dzirdētā. Šādas tikšanās reizes ļoti bagātina!” emocijās dalās Vecumnieku vidusskolas ķīmijas skolotāja Ilze Cīrule. Daugavpils Centra vidusskolas bioloģijas skolotāja Tatjana Baranovska savukārt stāsta, ka visvairāk novērtē iespēju ne tikai redzēt, bet visu arī praktiski izmēģināt. T.Baranovska dalās priekā, ka izmēģinājusi jaunākos interaktīvos mācību materiālus un guvusi iedvesmu kopā ar saviem skolēniem izpētīt ūdens pasauli caur jauno skolas mikroskopu „aci”.

Interaktīvās izstādes ietvaros eksakto mācību priekšmetu skolotājiem bija iespēja gan savstarpēji dalīties pieredzē, gan arī piedalīties praktiskās darbnīcās, kuras nodrošināja divdesmit četras dažādas iestādes un apvienības. Apmeklētāji  iepazinās ar aktualitātēm gan izglītības tehnoloģiju pasaulē, gan plašām iespējām, kā veicināt skolēnu interesi mācīties, darbojoties klasē un ārpus tās. Izstādē varēja uzzināt, kā iegūt saules baterijas no ogām un elektrību, braucot ar riteni, praksē izmēģināt ne tikai interaktīvās tāfeles, bet arī interaktīvā galda priekšrocības, izspēlēt jaunākās mācību galda un virtuālās spēles, uzzināt, kā laba „Toyota” rūpnīcas strādnieka pieredze var noderēt labam skolotājam un piedalīties daudzās citās aktivitātēs.

Paralēli skolotāju pieredzes apmaiņai darbnīcās un izstādē, starp skolotājiem, uzņēmējiem, augstskolu un Izglītības un zinātnes ministrijas pārstāvjiem noritēja spraiga diskusija par obligāto eksāmenu ieguvumiem un zaudējumiem. Lai gan pie kopīga risinājuma puses nenonāca, visi bija vienisprātis, ka nepieciešama jauna mērīšanas sistēma, ar kuras palīdzību novērtēt skolēna zināšanas un prasmes.

Pasākumu organizēja LU Dabaszinātņu un matemātikas izglītības centrs sadarbībā ar LU fakultātēm un Latvijas Bioloģijas, Fizikas, Matemātikas, Ģeogrāfijas un Ķīmijas skolotāju asociācijām.

Konferences foto galerija. Foto: Toms Grīnbergs/ LU Preses centrsKlikšķiniet uz attēla, lai apskatītu lielākā izmērā!