Metodiski praktiskā konference 
„Dabaszinātnes un matemātika skolā – efektīvi un radoši”

2015. gada 21. augusts
LU, Raiņa bulvāris 19


21. augustā, konferencē „Dabaszinātnes un matemātika skolā – efektīvi un radoši” Latvijas Universitātē (LU) tikās ap 600 skolotāju, augstskolu mācībspēku, izglītības politikas veidotāju, ekspertu, zinātnieku un uzņēmēju, lai 33 darbnīcās, semināros, diskusijās un interaktīvā izstādē iedvesmotos un mācītos viens no otra, kā uzlabot savu darbu klasē, aizraujot skolēnus ar eksaktajiem mācību priekšmetiem. 

Ik gadus konference ir ne tikai platforma skolotāju pieredzes apmaiņai, bet arī telpa rosinošām diskusijām. Ir pagājuši 10 gadi, kopš sāktas mācību satura reformas, un šogad tiek plānots uzsākt jaunas, tāpēc šoreiz konferences forumos un plenārsēdē izglītības un zinātnes ministre Mārīte Seile, Valsts izglītības satura centra (VISC) vadītājs Guntars Catlaks, Latvijas Elektrotehnikas un elektronikas rūpniecības asociācijas (LETERA) prezidents Normunds Bergs, LU Dabaszinātņu un matemātikas izglītības centra vadītāja Dace Namsone un citi eksperti diskutēja par to, kas paveikts 10 gados un jo būtiskāk – kurp virzāmies tālāk. Plenārsēdē dalībniekus uzrunāja un skolotājus ar jauno mācību gadu sveica arī Valsts prezidents Raimonds Vējonis.

Valsts prezidents, atklājot plenārsēdi, pasniedza apbalvojumus personībām, kuras  pēdējo gadu laikā, esot ārpus izglītības sistēmas,  ar savu aizrautību, iniciatīvu un entuziasmu bijušas dzinulis pārmaiņām. Normunds Bergs, Latvijas Elektrotehnikas un elektronikas rūpniecības asociācijas prezidents, saņēma balvu par mecenātismu izglītībā, Vjačeslavs Kaščejevs, Latvijas Universitātes vadošais pētnieks, asociētais profesors un fiziķis - par zinātnes popularizēšanu un Pauls Irbins, Bērnu un jauniešu zinātnes centra Zinoo vadītājs – par  skolēnu intereses veicināšanu mācīties dabaszinātnes.

Par pārmaiņu iekustināšanu „no iekšienes”, sākot ar savu skolu un novadu, Izglītības un zinātnes ministre Mārīte Seile sveica trīs skolas – Vecumnieku vidusskolu, Cēsu 2. pamatskolu un Jelgavas Valsts ģimnāziju. Šo skolu dabaszinātņu komandas, mērķtiecīgi sadarbojoties un iedziļinoties, ne tikai pārnes savu inovatīvo pieredzi citiem savas skolas skolotājiem, bet arī dalās un iesaista pārējās novada skolas pārmaiņu īstenošanā.  

Interaktīvā izstāde LU Lielajā aulā pulcējās 25 dažādas iestādes un apvienības, kas nāca klajā ar savu piedāvājumu efektīvam un radošam mācību darbam. Skolotājiem bija iespēja praksē izmēģināt jaunākās izglītības tehnoloģijas, iesaistīties daudzveidīgos eksperimentos un uzzināt par iespējām, kā mācīties ārpus klases – muzejos, zinātnes centros un uzņēmumos.

Konferenci organizēja LU Dabaszinātņu un matemātikas izglītības centrs sadarbībā ar LU fakultātēm, Latvijas Bioloģijas skolotāju asociāciju, Fizikas skolotāju asociāciju, Matemātikas skolotāju apvienību, Ķīmijas skolotāju asociāciju, Latvijas Ģeogrāfijas biedrību. 

KONFERENCES PROGRAMMA

FOTO GALERIJA

VIDEO NO PLENĀRSĒDES: