PASĀKUMI

 • "Domā citādāk! Eksaktāk!" Daugavpilī 12./13.05.2011.

  12. un 13. maijā skolēniem un skolotājiem Daugavpilī notika vērienīgs pasākums „Domā citādāk! Eksaktāk!”. 96  vidusskolēni no 32 Latvijas skolām iejutās jauno pētnieku un zinātnieku lomās, praktiski darbojās Daugavpils Universitātes laboratorijās, institūtos un pilsētvidē, tikās ar zinātniekiem, apmeklēja Daugavpils uzņēmumus, sacentās mācību spēļu turnīrā, analizēja, izvērtēja un diskutēja par paveikto, ka arī veidoja mācību reklāmu, lai mājās atgrieztos iedvesmoti un pārliecināti, ka dabaszinātnes ir aizraujošas un perspektīvas.


  Lasi vairāk par pasākumu un apskaties pasākuma foto galeriju!

  Skaties video sižetu par pasākumu!

 • 2. sezona 7. - 9. klašu skolēnu konkursam  Projekts „Dabaszinātnes un matemātika” jau otro gadu organizē vērienīgu virtuālu konkursu 7. - 9. klašu skolēniem ķīmijā, fizikā, bioloģijā un matemātikā.  Šajā mācību gadā, no pagājušā gada oktobra līdz pat šī gada 13. martam, uz āķīgiem jautājumiem par dabaszinātnēm un matemātiku atbildēja vairāk nekā 1100 skolēnu no dažādiem Latvijas novadiem un pilsētām. 2011. gada 25.martā notika konkursa noslēguma kārta, kurā piedalījās 36 veiksmīgākie skolēni no dažādiem Latvijas novadiem, lai konkursa ietvaros savstarpēji sacenstos pēdējo reizi - nu jau klātienē.

  Lasi par konkursu vairāk un apskati foto no konkursa noslēguma kārtas!
  Atbildi uz konkursa jautājumiem arhīvā!
  Skaties sižetu LTV1 "Panorāmā"!
  Skaties sižetu PBK "Latvijskoje Vremja"!

 • „Domā citādāk! Eksaktāk!” Siguldā un Valmierā
  19./20.08.2009.

  2009. gada 19. un 20. augustā projekts organizēja pasākumu intereses veicināšanai par dabaszinātnēm un matemātiku „Domā citādāk! Eksaktāk!”. Pasākumā piedalījās 32 projekta atbalsta skolu skolēni un skolotāji no visas Latvijas.
  Pasākuma ietvaros jaunieši apmeklēja dažādus uzņēmumus Siguldā un Valmierā, noskaidrojot kādas dabaszinātņu un matemātikas zināšanas ir nepieciešamas katram cilvēkam viņa dzīvē, vai Latvijā ir uzņēmumi, kas sekmīgi darbojas dabaszinātņu un matemātikas jomā, kas jādara, lai kļūtu par veiksmīgu uzņēmēju, kādas īpašības uzņēmējam noteikti nepieciešamas, kā arī atbildes uz citiem sev interesējošiem jautājumiem.
  Pasākuma mērķis bija sekmēt skolēnu pamatprasmju, tajā skaitā pašiniciatīvas un uzņēmējspēju apguvi dabaszinātņu un matemātikas jomā, veidojot saikni ar reālo dzīvi.

  Lasi vairāk par pasākumu!

  Pasākuma foto galerija


 • „Domā citādāk! Eksaktāk!” Rīgā
  03./04.02.2010.

  Projekts 2010.gada 3. un 4.februārī organizēja pasākumu Latvijas skolu jauniešiem „Domā citādāk! Eksaktāk!”. Pasākuma mērķis bija rosināt skolēnos interesi par dabaszinātnēm un matemātiku, parādot iespējas skolā iegūtās zināšanas izmantot zinātniskajā darbībā un inovatīvajā uzņēmējdarbībā.
  Pasākumā  piedalījās skolēni un viņu skolotāji no 32 projekta atbalsta skolām, lai divu dienu laikā tiktos ar Latvijas zinātniekiem, apmeklētu dažādas laboratorijas un uzņēmumus, lai uzzinātu, kāda ir zinātnieka ikdiena, kādas prasmes un zināšanas zinātniekam nepieciešamas darbā, kā tiek izgudroti jauni zinātniski atklājumi, kā tie tiek izmantoti uzņēmējdarbībā.

  Lasi vairāk par pasākumu!
  Pasākuma foto galerija


 • Konkurss 7. - 9. klašu skolēniem
  01.04.2010.

  1.aprīlī dabaszinātņu un matemātikas konkursā uz savstarpēju sacensību klātienē tikās trīsdesmit astoņi 7. – 9.klašu skolēni no visas Latvijas, kas iepriekš sevi kā erudītākos un izturīgākos bija pierādījuši neklātienes konkursā, laikā no 2009. gada 5.oktobra līdz pat 2010. gada 21.martam katru nedēļu projekta interneta vietnē dzm.lv elektroniski atbildot uz konkursa jautājumiem.


  Konkursa foto galerija
 • Vairāk

Seko mums!

Iesaki draugiem!

DZM jautā

Kurš no dotajiem ir Tavs mīļākais mācību priekšmets?